Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pārstrādes uzņēmums “PET Baltija” vienojies par Čehijas šķiedru ražošanas uzņēmuma iegādi

Vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmuma AS “Eco Baltia” grupas uzņēmums AS “PET Baltija” vienojies par Čehijas šķiedru ražošanas uzņēmuma “Tesil Fibres” iegādi, aģentūrai LETA pavēstīja “PET Baltija” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tesil Fibres” ir kompānijas “Silon” meitasuzņēmums, un pēc darījuma pabeigšanas šīs investīcijas būs vienas no lielākajām, ko Latvijas uzņēmumi veikuši Čehijā.

Uzņēmuma pārstāvji aģentūrai LETA “Tesil Fibres” iegādes summu pagaidām neatklāja, tomēr šī darījuma rezultātā “PET Baltija” ieņēmumi palielināsies par vairāk nekā 50%, un vienlaikus uzņēmums kļūs starptautisks. Savukārt uzņēmumam “Silon” šis darījums ļaus pilnībā pievērsties augstākās kvalitātes polimēru industrijas kompozīta sakausējumu ražošanai un attīstībai.

“PET Baltija” valdes priekšsēdētājs Salvis Lapiņš norāda, ka līdz ar šo darījumu “PET Baltija” kļūs par vienu no vadošajiem starptautiskajiem PET pārstrādātājiem. Sadarbojoties ar “Tesil Fibres” komandu un citām ieinteresētajām pusēm tiks turpināta uzņēmuma attīstība, paātrinot tā izaugsmi. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“INVL Baltic Sea Growth Fund” izpildpartnere un “PET Baltija” padomes priekšsēdētāja Deimante Korsakaite pauž, ka vienošanās par uzņēmuma iegādi nostiprina “INVL Baltic Sea Growth Fund” mērķi ar organiskas izaugsmes un iegādes darījumu palīdzību paplašināt “PET Baltija” darbību. 

“Kopš ieguldījuma veikšanas “PET Baltija”, tā savus ieņēmumus ir dubultojusi un  šobrīd uzņēmums ir ceļā uz organiskas biznesa izaugsmes projekta pabeigšanu, tādējādi trīskāršojot pārtikas nozarē izmantojamu PET produktu ražošanas jaudu. Savukārt ar šo darījumu “PET Baltija” nostiprināsies kā starptautisks spēlētājs, kas apņēmies veicināt ilgtspēju un nodrošināt ar vidi saistīto jautājumu risināšanu. Tas uzņēmumam ir būtisks solis, kas palīdzēs tam sasniegt vismaz 100 miljonu eiro ieņēmumus tuvā nākotnē,” prognozē Korsakaite.

Gan “Silon”, gan “PET Baltija” uzsver, ka daļa no vienošanās ietver detalizētu “Tesil Fibres” nodošanas plānu, kas nodrošina pakalpojumu nemainību partneriem, klientiem, piegādātājiem, darbiniekiem un citām ieinteresētajām pusēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šķiedru ražošana ir bijusi viena no “Silon” darbības jomām Čehijas reģionā Planā jau kopš 1966.gada, un uz “Tesil Fibres” nodalītā šķiedras ražošanas saimnieciskā darbība nodrošina Čehijā apjomīgāko PET šķiedras ražošanu, gada jaudai sasniedzot 33 000 tonnu un nodarbinot 150 darbinieku.

“Tesil Fibres” ir lielākais piegādātājs Eiropas tirgū autobūves, higiēnas, tekstila un mēbeļu industrijas segmentos. Pagājušajā gadā uzņēmuma šķiedru pārdošanas apjomi sasniedza 27 miljonus eiro.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “PET Baltija” pagājušajā gadā strādāja ar 50,667 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 41,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa bija 2,17 miljoni eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānija reģistrēta 2003.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 6,82 miljoni eiro. “PET Baltija”, pārstrādājot PET pudeles, ražo otrreizējās izejvielas – pārslas un granulas.

“Eco Baltia grupā” ietilpst vides apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumi – “Latvijas zaļais punkts”, “Eco Baltia vide”, “Eko Kurzeme”, “Jumis”, “PET Baltija”, “Nordic Plast” un “Eco Teh Baltia”.

Foto: no arhīva un “PET Baltija”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.