Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc desmit gadiem Jelgavas pašvaldība pulcē NVO

Ar kafiju un smalkmaizītēm sestdienas aukstajā rītā Valsts ģimnāzijas lielajā zālē durvis vēra pašvaldības rīkotais Jelgavas nevalstisko organizāciju (NVO) forums jeb kopsapulce. Pasākums spraigā gaisotnē ritēja stundas četras. Kā NVO no pašvaldības var piesaistīt naudu, kā izmantot pašvaldības telpas Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā 8 un aktivitāšu centrā Vecpilsētas ielā 14, tika stāstīts forumā, minēti arī labie piemēri. Sapulce gan beidzās bez kopīga paziņojuma un apņemšanās, kā vajadzētu dzīvot tālāk. “Ziņu” aptaujātie foruma dalībnieki lielā mērā pasākumu vērtēja pozitīvi un nevarēja atcerēties, kad kaut kas līdzīgs Jelgavā būtu noticis beidzamos desmit piecpadsmit gadus. Tālajā pagātnē līdzīga mēroga pasākumus bija rīkojis Zemgales NVO atbalsta centrs, kā arī Sabiedrības integrācijas pārvalde.
Vectirāne aicina būt cieņpilniem
“Aplausi jums par to, ka jūs esat!”, “Novēlēsim viens otram veiksmīgu dienu!” pirmajās minūtēs mudināja pasākuma moderatore Kristīne Kode, kas visus, ieskaitot domes priekšsēdētāja vietnieci Ritu Vectirāni, kura atklāja forumu, uzrunāja kā savējos – uz tu.
Foruma programmā gan bija nodrukāts, ka to atklās mērs Andris Rāviņš, taču viņa prombūtne netika komentēta. Savā uzrunā un prezentācijā R.Vectirāne aicināja biedrību dalībniekus tikt ārā no “latviešiem tuvā viensētnieka sindroma” un sadarboties kopīgu mērķu sasniegšanai. Runājot par Jelgavas pašvaldības sniegto atbalstu NVO, mēra vietniece atzina, ka vairāk nekā divdesmit gadu laikā piešķirtās naudas apmērs ir mainījies un kopējā tendence ir pieaugums. Tā, piemēram, 2018. gadā pašvaldības dotācijas NVO projektiem bija 89 443 eiro, 2020. gadā – 157 500 eiro, bet šogad – 112 850 eiro. Atsevišķi līdzekļi tiek iedalīti pašvaldības Kultūras padomes atbalstītajiem projektiem. R.Vectirāne uzsvēra, ka pašvaldība nevar maksāt biedrību darbiniekiem algas, taču materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, programmu īstenošanai, pasākumu organizēšanai, līdzfinansējumam projektu konkursos atbalsts ir iespējams. “Ja bankā ņemam kredītu, tad mēs veidojam savu kredītvēsturi. Līdzīgi ir ar pašvaldības un NVO sadarbību,” sacīja domes priekšsēdētāja vietniece, ar to norādot, ka NVO sadarbībai ar pašvaldību vajadzētu būt cieņpilnai. Par to, piemēram, liecina savlaicīgi iesniegtas atskaites.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.