Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēdējos mēnešos par kukuļa piedāvāšanu policistiem notiesāti vairāki dzērājšoferi

Pēdējos mēnešos vairāki dzērājšoferi notiesāti par kukuļa piedāvāšanu policistiem, turklāt šogad Rīgā aizturēts kārtējais šāda veida pārkāpējs, noskaidroja aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunākais gadījums reģistrēts 3.janvārī, kad Ulbrokas ielā no kādas tirdzniecības vietas stāvlaukuma pamanīts automašīnas “Volkswagen Passat” vadītājs, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Sākotnēji transportlīdzekļa vadītājs atteicās policistiem nosaukt personas datus, kā arī minēja to, ka viņam nav līdzi personu apliecinošu dokumentu.

Transportlīdzekļa vadītājam tika palūgts pienākt pie policijas automašīnas paskaidrojuma sniegšanai, taču tajā brīdī vīrietis vairākkārt izteica frāzi, ka “varētu kaut ko sarunāt”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz to likumsargi norādīja, ka kukuļdošana ir sodāma rīcība, taču tas neatturēja autovadītāju vēlreiz mēģināt sarunāt, mutiski piedāvājot 200 eiro.

Likumsargi paziņoja, ka viņš tiek aizturēts par kukuļdošanas mēģinājumu. Dzirdot to, persona metās bēgt, taču pēc dažiem metriem policists viņu apturēja.

Vēlāk noskaidrojies, ka 1991.gadā dzimušais vīrietis vadījis spēkratu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām – tās viņam jau iepriekš ir atņemtas par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat policija noskaidroja, ka vīrietis vadījis spēkratu 2,67 promiļu reibumā.

Saistībā ar minētajiem pārkāpumiem sākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc trīs Krimināllikuma pantiem.

Aģentūras LETA apkopotā informācija liecina, ka pēdējos mēnešos notiesāti vairāki dzērājšoferi par kukuļa piedāvāšanu policistiem. Pērn decembrī Zemgales rajona tiesa kādam vīrietim piemēroja piespiedu darbu par to, ka viņš 1,2 promiļu reibumā bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām vairākkārt piedāvāja policistiem naudu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novembrī Daugavpils tiesa kādam autovadītājam par kukuļa piedāvāšanu policistiem un citiem noziegumiem piesprieda 70 dienu cietumsodu. Šis agrāk tiesātais bezdarbnieks brauca 2,2 promiļu reibumā un diviem policistiem katram piedāvāja 300 eiro kukuli.

Savukārt Vidzemes rajona tiesa novembrī kādam autovadītājam par 400 eiro kukuļa piedāvāšanu policistiem piemēroja piespiedu darbu. Šis vīrietis brauca 1,5 promiļu reibumā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.