Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pie slimnīcas demontēta nepabeigtā dzemdību ēka

Pie Jelgavas pilsētas slimnīcas līdz 1. stāvam ir nojaukti savulaik nepabeigtās dzemdību ēkas divi masīvie cilindra korpusi un slimnīcai piegulošā nepabeigtā būves daļa, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nojaukšanas darbi vēl turpinās ēkas 1. stāvā, bet vienlaikus būvnieki gatavojas iegūto materiālu pārstrādei. Demontāžas procesā būvgruži tiek šķiroti, no kopējā apjoma atdalot pārstrādei derīgos materiālus, un liela daļa no tiem tiks pārstrādāti turpat objektā.

“Iegūtos inertos materiālus – lielākoties dzelzsbetonu un ķieģeļus – ar specializētu tehniku drupināsim šķembās. Šādai pieejai ir augsta pievienotā vērtība, kas veicina aprites ekonomiku, jo rezultātā aptuveni 95 procenti materiālu tiks pārstrādāti uz vietas objektā, iegūs otru dzīvi un varēs tikt izmantoti slimnīcas būvniecības darbos nākotnē,” vērtē SIA “Demontāža” direktors Mārtiņš Mālnieks. Būvnieks skaidro, ka pirms drupināšanas dzelzsbetona un ķieģeļu konstrukcijas būs jāsagatavo pārstrādei: ar specializētu tehniku jāatbrīvo no metāla un citu materiālu piejaukuma, kā arī jāsamazina līdz izmēram, kas atbilst ievietošanai drupināšanas iekārtā. Savukārt pēc drupināšanas kā gala produkts tiks iegūtas šķembas 0–80 mm frakcijā, un tas ir optimāls materiāls izmantošanai ceļu un laukumu būvniecībā.

Jāpiebilst, ka būvdarbu gaitā jau demontēta arī slimnīcai piegulošā nepabeigtā būves daļa, tādējādi šajā savienojuma vietā jāatjauno ēkas fasāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka par savulaik nepabeigtās dzemdību ēkas nojaukšanu SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” pēc iepirkuma procedūras noslēdza līgumu ar SIA “Demontāža”. Projekta izmaksas iepirkuma rezultātā ir 397 890 eiro (bez PVN), un to slimnīca pilnībā finansē no sava budžeta. Ēkas nojaukšana ir pirmais etaps, lai sagatavotu teritoriju slimnīcas jauna korpusa būvniecībai un tā teritorijas labiekārtošanai. Šobrīd būvprojekta izstrāde jau tuvojas noslēgumam, savukārt nākamais solis būs finansējuma piesaiste un jaunās ēkas būvniecība.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.