Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Piedāvā bezmaksas konsultācijas cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem

Cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem, kuriem pašlaik nav finansiālu iespēju pašiem apmaksāt terapiju izdevumus, tiek piedāvātas bezmaksas konsultācijas, aģentūrai LETA pavēstīja biedrības “Būt brīvai” valdes priekšsēdētāja Anna Balode.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norādīja Balode, pašlaik bezmaksas kognitīvi biheiviorālo terapiju jau saņem pirmie cilvēki, un tajā tiek organizētas arī pirmās deju nodarbības, kur desmit nodarbību ciklā dalībnieki caur deju mācīsies pieņemt un iemīlēt savu ķermeni. Tāpat divpadsmit nodarbību ciklā cilvēkiem tiek piedāvāts arī bezmaksas psihologs grupā.

Visi bezmaksas pakalpojumi tiek sniegti rindas kārtībā no “Ēšanas traucējumu (ĒT) resursu centra” līdzekļiem, priekšroku dodot cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem no sociāli maznodrošinātajām grupām, kas ir cilvēki bez darba vai ar zemiem ienākumiem, no daudzbērnu ģimenēm un studenti.

Vienlaikus uz konsultācijām ir aicināti arī tie cilvēki, kuriem ir aizdomas par ēšanas traucējumiem, bet kuriem tie nav diagnosticēti pie ārsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ēšanas traucējumu resursu centra speciālisti ir specializējušies, lai sniegtu efektīvāko palīdzību un emocionālu atbalstu, ar vairāku gadu pieredzi ēšanas traucējumu ārstēšanā,” uzsvēra Balode.

Nodarbības un konsultācijas tiek rīkotas hibrīdformā – tiešsaistes platformā “Zoom” un klātienē “Veselības centra 4” telpās Rīgā, Grebenščikova ielā. Klātienē aicināti piedalīties tie cilvēki, kuriem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Centrā cilvēki var vērsties ne tikai ar anoreksiju un bulīmiju, bet arī PICA, OSFED, ARFID, kompulsīvo pārēšanos un citiem ar ēšanu saistītiem traucējumiem. Ēšanas traucējumi ir nopietni psihiskās un fiziskās veselības traucējumi, kad cilvēks pievērš pārspīlētu uzmanību savam svaram un ēdienam, atstājot novārtā citas intereses un aktivitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai speciālisti varētu atrast visefektīvāko pieeju katram cilvēkam, katra situācija “ĒT resursu centrā” tiek izrunāta individuāli.

SIA “ĒT resursu centrs” ir pirmais ēšanas traucējumu centrs Latvijā, kurš dibināts 2021.gada 20.oktobrī, un kura mērķis ir ikvienam nodrošināt psihosociālas intervences cīņā ar ēšanas traucējumiem. Centrs ir sociāls uzņēmums, kurš no pelņas nodrošina bezmaksas palīdzību cilvēkiem, kuri to nevar atļauties, no mazāk aizsargātām sociālām grupām, kas ir studenti, cilvēki bez darba, cilvēki ar zemu ienākumu līmeni vai no daudzbērnu ģimenēm.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.