Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Piedāvā bezmaksas tiešsaistes nodarbības topošajiem vecākiem

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) arī šogad piedāvā bezmaksas nodarbības topošajiem vecākiem “Topošo vecāku skola”.

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) arī šogad piedāvā bezmaksas nodarbības topošajiem vecākiem “Topošo vecāku skola”. Sešās tiešsaistes nodarbībās tiks pārrunātas tēmas par pirmsdzemdību laiku, sagatavošanos dzemdībām, zīdīšanu, jaundzimušo aprūpi un pēcdzemdību laiku. Pirmajai grupai nodarbības sāksies 19. janvārī, un kopumā šogad tiks organizētas desmit grupas. Nodarbībām obligāti iepriekš jāpiesakās, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, nodarbības plānotas tiešsaistē, un tām obligāti iepriekš jāpiesakās. Pieteikties un iegūt papildu informāciju var pa tālruni 63012158, 63082101 vai e-pastu talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv. Pieteikties nodarbībām var arī elektroniski, aizpildot pieteikšanās anketu ZRKAC mājaslapā www.zrkac.lv ŠEIT.

ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga stāsta, ka šīs nodarbības ir ļoti pieprasītas – pagājušajā gadā šos kursus ZRKAC pabeidza 232 jaunās māmiņas. Šobrīd veselības veicināšanas projektā ir apstiprinātas jaunās Topošo vecāku skolas grupas, un kopumā tiks veidotas desmit grupas. Pirmajai mācības sāksies 19. janvārī un ilgs līdz 10. februārim, nākamajām grupām nodarbības plānotas no 9. februāra līdz 3. martam, no 9. līdz 31. martam, no 6. līdz 28. aprīlim, no 11. maija līdz 6. jūnijam, no 1. līdz 21. jūnijam, no 3. līdz 25. augustam, no 7. līdz 29. septembrim, no 5. līdz 27. oktobrim un no 2. līdz 24. novembrim. Nodarbību grafiks publicēts mājaslapā www.zrkac.lv.lv, sadaļā “Vecākiem”, kā arī tas pieejams ŠEIT.

Sešu tiešsaistes nodarbību laikā tiks apskatītas dažādas tēmas: emocionālā sagatavošanās dzemdībām, gaidību laika grūtības, kā ar tām sadzīvot, dzemdību periodi, gaita, priekšvēstneši, iespējamās manipulācijas dzemdībās, izvēle attiecībā uz dzemdību vietu, tiks runāts par dabisku dzemdību priekšrocībām, partnera lomu ģimenes dzemdībās, dzemdību pozām, elpošanu, atslābināšanās tehnikām, barošanas pozām, satvērienu, kā zināt, ka piena pietiek, ko darīt, ja nepietiek. Tāpat topošās māmiņas gūs zināšanas par barošanas biežumu, kā noteikt, kad bērns ir paēdis, par mātes uzturu zīdīšanas laikā, par to, cik ilgi zīdīt un kā beigt zīdīšanu, par jaundzimušā aprūpi un higiēnu, apģērba izvēli, par biežākajām vecāku kļūdām bērnu aprūpē un kā no tām izvairīties, kā arī par sievietes emocionālo pasauli agrīnajā pēcdzemdību periodā, saikni ar jaundzimušo māmiņai un tētim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Topošo vecāku skolas nodarbības vadīs sertificēta vecmāte Veronika Pirogova, fizioterapeite Klaudija Hēla, PEP mammas un zīdīšanas konsultantes Sanita Purakalna un Ramona Treilona.

Semināru cikls tiek īstenots projekta “Veselības veicināšana Jelgavā”gaitā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.