Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pilnveidos atbalstu bezdarbniekiem un bezdarba riskam pakļautām personām

Valdība otrdien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) izstrādātos grozījumus, kas paredz pilnveidot atbalstu bezdarbniekiem un bezdarba riskam pakļautām personām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā vispārējo transporta izdevumu sadārdzinājumu un situāciju dzīvojamo telpu īres tirgū, reģionālās mobilitātes atbalsts Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) klientiem tiek paaugstināts no septiņiem līdz desmit eiro dienā transporta izdevumu segšanai un no 150 līdz 200 eiro mēnesī dzīvojamās telpas īres izdevumu segšanai. Tādējādi tiek plānots veicināt bezdarbnieku mobilitāti uz darba vietām un došanos uz mācību iestādēm apgūt darba tirgū nepieciešamās prasmes, aģentūrai LETA skaidroja LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Noteikumi arī nosaka, ka bezdarbniekiem un bezdarba riskam pakļautām personām turpmāk būs iespēja apgūt neierobežotu skaitu kursu mācībām tiešsaistes kursu platformās, kas līdz šim bija ne vairāk kā seši kursi divu gadu laikā. Vienlaikus gan tiek saglabāts kopējā finansējuma ierobežojums 500 eiro apmērā kursu apguvei divu gadu laikā. Lai veicinātu elastīgu pieeju, samazināta arī minimālā mācību programmu apguves intensitāte līdz piecām stundām nedēļā.

Savukārt, lai veicinātu personu ar invaliditāti ātrāku integrēšanos darba tirgū, turpmāk paredzēts, ka bezdarbniekus ar invaliditāti varēs iesaistīt profesionālās piemērotības noteikšanas pasākumā neatkarīgi no bezdarba ilguma, informēja Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat paredzēts veicināt plašāku pasākuma “Apmācība pie darba devēja ar nozaru asociāciju iesaisti” īstenošanu, atbilstoši nozaru ierosinājumam, paplašinot nozares, kurās var tikt īstenota apmācība pie darba devēja ar nozaru asociāciju iesaisti.

Foto: pixabay.com

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.