Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Plāno piešķirt vēl miljonu eiro vienreizējo nodarbinātības sākšanas pabalstu izmaksām Ukrainas bēgļiem

Ukrainas bēgļu vienreizējā nodarbinātības sākšanas pabalsta nodrošināšanai varētu piešķirt vēl 1 000 000 eiro, paredz Labklājības ministrijas rīkojuma projekts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valdība jau 23.martā bija piešķīrusi finansējumu 150 000 eiro apmērā, lai nodrošinātu šos pabalstus pirmajiem 300 bēgļiem. Savukārt 19.aprīlī tika piešķirts finansējums 500 000 eiro apmērā, nodrošinot pabalstus vēl 1000 bēgļiem.

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem uz 25.aprīli, Latvijā reģistrēti 2944 Ukrainas civiliedzīvotāji un 6985 vakances, ko darba devēji piedāvā Ukrainas civiliedzīvotājiem. 

Savukārt vienreizējo nodarbinātības sākšanas pabalstu no 16.marta līdz 27.aprīlim bija pieprasījuši 1745 Ukrainas civiliedzīvotāji, no kuriem 668 gadījumos ir pieņemti lēmumi izmaksāt šo pabalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai netiktu kavētas pabalsta izmaksas personām, kuras sākušas nodarbinātību, tiks ieplānoti līdzekļi, lai pabalstu varētu izmaksāt vēl 2000 Ukrainas bēgļu. Turpmāk nepieciešamā finansējuma pieprasījums tiks sagatavots atkarībā no situācijas, analizējot pabalsta izpildes apjomus un prognozējot turpmākas pabalsta izpildes tendences.

Lai saņemtu nodarbinātības sākšanas pabalstu, mēneša laikā no darba tiesisko attiecību sākšanas dienas jebkurā no NVA klientu apkalpošanas vietām Latvijā jāiesniedz iesniegums nodarbinātības sākšanas pabalsta saņemšanai.

Paredzēts, ka Ukrainas civiliedzīvotāji pabalstu varēs saņemt tikai vienu reizi, kad tiek uzsāktas darba attiecības Latvijā, un tas netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.