Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Plastmasas cauruļu ražotāja “Evopipes” apgrozījums pērn audzis par 33,5%

Plastmasas cauruļu ražotāja SIA “Evopipes” apgrozījums pagājušajā gadā bija 43,057 miljoni eiro, kas ir par 33,5% vairāk nekā 2020.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājusies par 44,4%, sasniedzot 4,859 miljonus eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pārdošanas apmēri Latvijā pērn pieauga par 28,5% – no 11,4 miljoniem eiro 2020.gadā līdz 14,65 miljoniem eiro pērn.

Uzņēmuma vadība informē, ka Covid-19 krīzes apstākļos 2020.gada otrajā pusē sāka būtiski samazināties produkcijas cenas, savukārt 2021.gadā, pēc globālā tirgus pieprasījuma atveseļošanās, sāka pieaugt izejvielu cenas un tādējādi visu 2021.gadu produkcijas cenas paaugstinājās, gada beigās pieaugot par 50% salīdzinājumā ar gada sākumu. Ar šo cenu pieaugumu uzņēmuma vadība arī skaidro būtisko apgrozījuma pieaugumu.

Vienlaikus arī vērtējot pēc produkcijas apmēra metros un kilogramos pārdošanas apmēri Latvijā pērn palielinājās – par 9%, ko uzņēmuma vadība vērtē kā labu rādītāju. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn Latvijā turpinājās Eiropas Savienības fondu līdzfinansēto infrastruktūras objektu realizācija, arī Covid-19 atbalsta pasākumi veicinājuši pieprasījumu publiskajā un privātajā sektorā, norāda kompānijas pārstāvji. 

Savukārt kompānijas eksporta apmērs pērn audzis par 37,5% – no 20,65 miljoniem eiro 2020.gadā līdz 28,407 miljoniem eiro pērn. Eksportā 96% veido Baltijas un Skandināvijas valstis, 2% – Beniluksa valstis, bet vēl 2% produkcijas tiek eksportēti uz Krievijas Kaļiņingradas apgabalu un Ukrainu. Kopumā eksports veido 66% no apgrozījuma.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn turpinājās investīcijas attīstībā. Augustā tika attīstīti jauni ražošanas mezgli, investēts produktu uzlabošanā un ražošanas efektivitātes palielināšanā. Tāpat investēts jaunu produktu ieviešanā, papildinot esošās ražošanas līnijas ar jauniem instrumentiem un cauruļu formēšanas blokiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn oktobrī “Evopipes” noslēdza līgumu par jaunas ražošanas līnijas piegādi, kas 2022.gada otrajā pusē ļaus palielināt ražošanas kapacitāti, minēts vadības ziņojumā. 

2020.gadā “Evopipes” strādāja ar 32,255 miljonu eiro apgrozījumu un guva 3,364 miljonu eiro peļņu.

Kompānija “Evopipes” reģistrēta 2005.gadā, un tās pamatkapitāls ir 12,92 miljoni eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Lielbritānijas uzņēmums “Radius Group Holdings” (96%) un SIA “EV management” (4%), bet patiesais labuma guvējs ir Izraēlas pilsonis Mirons Gorilovskis.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.