Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Policija pārrunas par aizliegumu kāpt uz ledus veic teju katru dienu

Gandrīz katru dienu policijas inspektori veic pārrunas galvenokārt ar zemledus makšķerniekiem.

Saskaņā ar Jelgavas domes priekšsēdētāja rīkojumu “Par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu” līdz pilnīgai ledus izkušanai uz Jelgavas valstspilsētas administratīvajā teritorijā esošajām ūdenstilpēm atrasties ir aizliegts. Jelgavas Pašvaldības policija, regulāri apsekojot Lielupi, Driksu un Svēti pilsētas teritorijā, teju ik dienu veic pārrunas ar zemledus makšķerniekiem un jauniešiem, kuri neievēro šo aizliegumu. Piemēram, 10. janvārī pēc pulksten 23 pilsētas videonovērošanas kamerās pamanīti pieci jaunieši, pastaigājamies pa Driksas ledu, bet naktī uz pirmdienu fiksēts gadījums, kad kāda sieviete ielūza Driksas ledū, bet pašas spēkiem izkļuva, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna norāda, ka Driksa, Lielupe un Svētes upe ir iekļauta policijas ikdienas maršrutā un jau kopš decembra sākuma tiek pievērsta pastiprināta uzmanība tam, lai uz ledus neatrastos cilvēki. “Gandrīz katru dienu policijas inspektori veic pārrunas galvenokārt ar zemledus makšķerniekiem, no kuriem daļa joprojām nav dzirdējuši par aizliegumu atrasties uz ūdenstilpju ledus Jelgavas teritorijā, bet daļa klaji ignorē šo noteikumu – viņi esot pārliecināti, ka zina, cik drošs ir ledus,” stāsta S.Matulēna, piebilstot, ka līdz šim viens zemledus makšķernieks par atrašanos uz Driksas ledus saņēmis 10 eiro sodu. S.Matulēna piebilst, ka daļa makšķernieku, pamanot policiju, nokāpj no ledus pretējā krastā un dodas prom.

Tā 10. janvārī pulksten 23.06 pilsētas videonovērošanas kamerās pamanīts, ka pieci jaunieši pastaigājas pa Driksas ledu. Policijas ekipāžai ierodoties notikuma vietā, jaunieši no ledus nokāpa un pēc pārrunām ar likumsargiem solījušies tā vairs nedarīt. Bet naktī no svētdienas uz pirmdienu pulksten 00.53 pilsētas videonovērošanas kamerās pamanīts, ka pie restorāna “Pilsētas elpa” kāda sieviete staigā pa ledu un ielūst. Tiesa, viņa pašas spēkiem no ūdens izkļuva, bet uz notikuma vietu tika izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kas sievietei sniedza pirmo palīdzību un Pašvaldības policijai ziņoja, ka tās klātbūtne nav nepieciešama.

Rīkojums “Par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu” izdots, izvērtējot personu dzīvības un veselības iespējamo apdraudējumu, ņemot vērā mainīgos laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli. Tas paredz, ka uz Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā esošo ūdenstilpju ledus atrasties ir aizliegts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīkojuma izpildi kontrolē Jelgavas Pašvaldības policija.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, jo mainīgo laikapstākļu dēļ, salam mijoties ar atkusni, ledus izturība mazinās.

Operatīvie dienesti iedzīvotājus aicina būt vērīgiem un informēt par iedzīvotājiem, kuri staigā pa ledu. Pašvaldības policijai var ziņot pa tālruni 8550, tāpat informāciju var nodot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Foto: ekrānšāviņš no pilsētas video novērošanas kameras/Pašvaldības policija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.