Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienestā aģentūrai LETA atzīmē, ka atbilstoši Veterinārmedicīnas likumam dzīvnieku īpašnieku pienākums ir nodrošināt suņu, kaķu un mājas sesku regulāru vakcināciju pret trakumsērgu. Suņi, kaķi un mājas seski profilaktiski jāvakcinē pret trakumsērgu no trīs mēnešu vecuma, kā arī jānodrošina atkārtota vakcinācija atbilstoši veterināro zāļu lietošanas instrukcijā noteiktajai kārtībai.

Dienestā arī uzsver, ka šobrīd ir īpaši svarīgi pārliecināties par vakcinācijas derīguma termiņiem mājdzīvniekiem, jo, neraugoties uz augstajiem trakumsērgas riskiem, ir piemēroti atvieglojumi dzīvniekiem, kuri kopā ar saimniekiem Eiropas Savienībā iebrauc no Ukrainas. Pēc PVD rīcībā esošās informācijas, apmēram 20% no Ukrainas dzīvniekiem, kuru īpašnieki ir vērsušies pie praktizējošiem veterinārārstiem Latvijā, bija derīga trakumsērgas vakcinācija.

PVD jau iepriekš informēja, ka Ukrainā trakumsērga ir plaši izplatīta slimība ne tikai savvaļas dzīvnieku populācijā, bet arī suņiem un kaķiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Latvijā, pateicoties sistemātiskai savvaļas dzīvnieku vakcinācijai, kas kopš 2005.gada regulāri tiek veikta pavasarī un rudenī, trakumsērga ir izskausta – pēdējais trakumsērgas gadījums meža dzīvniekiem konstatēts 2010.gadā, bet mājdzīvniekiem – 2012.gadā. Pasaules Dzīvnieku veselības organizācija 2015.gada rudenī Latviju oficiāli atzina par valsti, kas ir brīva no trakumsērgas.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.