Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Radīta jauna svara samazināšanas un veselīga dzīvesveida programma

Lai palīdzētu mazināt problēmas izplatību, SIA “OnPlate” uztura speciālisti kopā ar Latvijas vadošajiem ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem ir radījuši svara samazināšanas programmu “Dzīvo Vieglāk”, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma projektu koordinatore Madara Miesniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidroja SIA “OnPlate” projektu vadītāja Tatjana Tepo, ka programmas mērķis ir izglītot un ļaut uzņemties atbildību par savu veselību. Programma nesniedz gatavu risinājumu, taču tā ir lieliska iespēja pilnveidot sevi un gūt ilgtermiņa rezultātus.

“Mūsdienās it visur atrodami uztura padomi, kas bieži vien ir nepareizi un nodara vairāk ļauna nekā laba. Tas cilvēkos rada apjukumu un neizpratni. Tieši tādēļ grūtības zaudēt svaru noteikti nav mūsu klientu un pacientu vaina, bet gan vainojami nebeidzamie tievēšanas maratoni un uztura bagātinātāju pārdevēju solījumi. “Dzīvo Vieglāk” programma radīta, lai pamazām izskaustu šarlatānismu, un tā vietā piedāvātu kvalitatīvu risinājumu,” viņa stāstīja.

“Dzīvo Vieglāk” ir pirmā programma latviešu valodā, kas balstīta uz pierādījumiem un kurā apvienoti visi svara zaudēšanu ietekmējošie aspekti. Liekais svars un aptaukošanās ietekmē mūsu pašsajūtu, emocionālo labsajūtu un garastāvokli, kā arī palielina sirds un asinsvadu slimību, 2. tipa cukura diabēta un citu slimību risku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) 2020.gada pētījums liecina, ka vairāk nekā pusei jeb 58,8% Latvijas iedzīvotāju ir liekais svars vai aptaukošanās. SIA “OnPlate” gan atgādina, ka aptaukošanās un ar to saistītās problēmas ir novēršamas, turklāt visbiežāk tas ir mūsu pašu spēkos.

Ārsts psihoterapeits Artūrs Miksons, kurš programmas videonodarbībās stāsta par emocionālo ēšanu un atbildības uzņemšanos, stāstīja, ka programmas nodarbības un uzdevumi, kas būs jāveic, var palīdzēt nostiprināt emocionālo pusi, lai stiprs, spēcīgs un skaists būtu ne tikai ķermenis, bet arī cilvēka prāts.

Programmas ilgums ir trīs mēneši un tās izstrādē piedalījušies tādi speciālisti kā ārste dietoloģe Lolita Neimane, uztura speciāliste Anna Rozīte, fitnesa treneris Kaspars Ozoliņš, fitnesa treneris Ralfs Upmanis, Miksons, ārste psihoterapeite Laura Valaine un citi zinoši nozaru eksperti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālā uzņēmuma SIA “OnPlate” programma “Dzīvo Vieglāk” radīta Eiropas Sociālā fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” finansētā biznesa projekta ietvaros un tajā iekļautā informācija ir zinātniskajos pierādījumos balstīta. Programma pieejama Latvijas iedzīvotājiem, tā sniedz iespēju sekot savam progresam un rezultātiem ceļā uz svara samazināšanu.

Plašāka informācija par programmu pieejama mājaslapā: www.dzivovieglak.lv

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.