Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā janvāra beigās sasniedzis 6,9%

Latvijā šogad janvāra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,9% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā pagājušā gada beigās, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gada janvāra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 62 270 bezdarbnieku, kas ir par 1496 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 60 774 bezdarbnieki.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis janvāra beigās joprojām bija Rīgas reģionā – 4,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā – 14,6%, kas  arī mēneša laikā ir kāpums par 0,1 procentpunktu.

Janvārī visstraujāk starp reģioniem reģistrētā bezdarba līmenis audzis Zemgalē un Vidzemē – par 0,3 procentpunktiem, mēneša beigās sasniedzot attiecīgi 6,8% un 7,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kurzemē reģistrētā bezdarba līmenis šogad janvāra beigās bija 7,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Arī Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis janvārī palielinājies par 0,1 procentpunktu, mēneša beigās sasniedzot 4,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

2021.gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.