Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā pagājušā gada beigās – 6,1%

Latvijā decembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā novembra beigās, bet par 0,6 procentpunktiem mazāk nekā 2021.gada beigās, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gada decembra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 53 536 bezdarbnieki, kas ir par 1930 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 51 606 bezdarbnieki, taču par 7238 cilvēkiem mazāk nekā 2021.gada beigās, kad aģentūrā bija reģistrēti 60 774 bezdarbnieki.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis 2022.gada beigās joprojām bija Rīgas reģionā – 4,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā – 12,8%, kas mēneša laikā ir kāpums par 0,2 procentpunktiem.

Decembrī visstraujāk starp reģioniem reģistrētā bezdarba līmenis audzis Kurzemē – par 0,6 procentpunktiem, mēneša beigās sasniedzot 6,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus arī Vidzemē reģistrētā bezdarba līmenis decembra beigās bija 6,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, bet Zemgalē – 6,1%, kas salīdzinājumā ar novembra beigām ir pieaugums par 0,4 procentpunktiem.

Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis decembrī palielinājies par 0,1 procentpunktu un mēneša beigās bija 4,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Savukārt gada laikā, proti, salīdzinājumā ar 2021.gada beigām, reģistrētā bezdarba līmenis visos Latvijas reģionos ir samazinājies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tostarp Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis gada laikā ir sarucis par 0,2 procentpunktiem, Rīgas reģionā – par 0,3 procentpunktiem, Zemgalē – par 0,4 procentpunktiem, Vidzemē – par 0,6 procentpunktiem, Kurzemē – par 0,8 procentpunktiem, bet Latgalē – par 1,7 procentpunktiem.

2021.gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.