Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Roņiem” pasaules kausa medaļas Tallinā

Ar Latvijas “roņu” līdzdalību Tallinā startējusi Starptautiskās ziemas peldēšanas asociācijas (IWSA) 2022./2023. gada sacensību sezona. Pasaules kausa pirmajā posmā bija pārstāvētas 13 valstis, viņu vidū arī ziemas peldētāji no septiņiem Latvijas klubiem. “Ozolnieku roņu” krāsas aizstāvēja ilggadēja kluba dalībniece sporta ārste Anda Zvīgule, savā H (60–64 gadu) grupā 25 metru brasa un brīvā stila distancēs nopelnot pa bronzas medaļai. Bronza gan nosacīti, jo interesantās medaļas atbilstoši laika garam izgatavotas no otrreizējām izejvielām. “Sākotnēji pat esot bijusi ideja tās izveidot no ledus – lai ir tikai uz apbalvošanas un bildēšanās brīdi, bet pēc tam pārvēršas atpakaļ ūdenī,” Anda smej, ka šis variants pēcāk ar humoru apspēlēts arī dalībnieku sarunās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Medaļniece gan “Ziņām” atklāj, ka uz rezultātu un godalgotu vietu īpaši netiecas, arī tās pāris peldēšanas reizes nedēļā Ozolnieku ezerā, viņasprāt, par treniņu īsti nevarētu saukt. Veselības pēc – jā. Sacensības savukārt vairāk saistās ar pozitīvām emocijām, sastopoties ar laika gaitā jau iepazītiem domubiedriem un vēl neiepazītām norises vietām. “Saucu to par savu ziemas tūrismu,” viņa pajoko un teic, ka jau nopirktas arī brauciena biļetes uz pasaules kausa otro posmu šīs nedēļas nogalē Burghauzenā, Vācijā.

Īsti sportisku garu toties joprojām uztur Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas absolvente, tagad Tartu dzīvojošā Diāna Timermane, kas, startējot zem Igaunijas karoga, kļuva par sacensību čempioni 50 metru brasa distancē ne vien savā 20–29 gadu grupā, bet arī absolūtajā vērtējumā superfinālā. Tartu Diāna vada pašas dibinātu peldētapmācības skolu un līdzās citām ar sporta veidu saistītām aktivitātēm rod vietu arī savai ziemas peldēšanas aizrautībai, kas aizsākusies jau Jelgavā. “Martā viņa gatavojas sarīkot plašākas “roņu” sacensības Tartu, kur Latvijas pārstāvji arī būšot aicināti,” to Tallinā no enerģiskās novadnieces uzzinājusi Anda.

Foto: no dalībnieku albuma

Diānai Timermanei pasaules kausa pirmā posma čempiones tituls
Anda Zvīgule savas grupas labāko trijniekā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.