Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīmu pagarina līdz 90 dienām

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kas no 65 līdz 90 kalendārajām dienām pagarina dienu skaitu, kad sezonas laukstrādnieku ienākumiem varēs piemērot speciālo nodokļa režīmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat noteikts, ka sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīms tiek piemērots arī sezonas strādniekiem, kas tiek nodarbināti akmeņu lasīšanas darbos sējumu, stādījumu un zālāju platībās. Tas attieksies uz akmeņu lasīšanu lauksaimniecībā izmantojamās zemes platībās, kas kārtējā gadā ir pieteiktas vienotajam platības maksājumam.

Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa likme ir 15%, bet ne mazāka kā 0,7 eiro katrā nodarbinātības dienā.

Sezonas laukstrādnieka ienākums ir ienākums, ko šī persona gūst no 1.aprīļa līdz 30.novembrim sezonas rakstura darbos augļkoku, ogulāju un dārzeņu sējā vai stādīšanā, sējumu un stādījumu kopšanā, ražas novākšanā, augļu, ogu un dārzeņu šķirošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim bija noteikts, ka sezonas laukstrādnieks tiek nodarbināts sezonas darbos ne vairāk kā 65 kalendāra dienas vienā vai vairākās saimniecībās un kopējais ienākums, kas gūts no šīm saimniecībām, nepārsniedz 3000 eiro, kā arī šai personai četru mēnešu periodā pirms sezonas darbu sākšanas nav ar šo saimniecību pastāvējušas darba tiesiskās attiecības vai nav bijis noslēgts uzņēmuma līgums.

Savukārt sezonas laukstrādnieku ienākuma izmaksātājs likuma izpratnē ir juridiska vai fiziska persona, kas savā īpašumā, pastāvīgā lietošanā vai nomā esošu lauksaimniecības zemi izmanto augļkoku, ogulāju vai dārzeņu audzēšanai un kārtējā gadā ir pieteikusi to vienotam platības maksājumam.

Teksts: LETA

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.