Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Skolēniem piedāvā ap 11 000 vasaras darba vietu

Šovasar Latvijas un Ukrainas skolēniem tiks nodrošinātas gandrīz 11 000 darba vietas, no valsts budžeta tām piešķirot 3,54 miljonu eiro līdzfinansējumu, pirmdien preses konferencē informēja labklājības ministrs Gatis Eglītis (K).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrs uzsvēra, ka vasaras nodarbinātība jauniešiem ir lieliska iespēja, kā gūt savu pirmo darba pieredzi un ienākumus. Turklāt iegūtā darba pieredze varot noderēt pēc skolas gaitu beigšanas, ejot pie potenciālajiem darba devējiem vai veidojot savu uzņēmumu.

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) direktore Evita Simsone skaidroja, ka reģistrēšanās NVA mājaslapā darbam vasarā ir atvērta Rīgas un Pierīgas skolēniem, šodien to varēs sākt arī Kurzemes un Zemgales skolēni, savukārt 5.maijā – Latgales un Vidzemes skolēni.

Simsone pastāstīja, ka 43% no visām darba vietām tiek piedāvātas Rīgā un tās apkārtnē, Kurzemē ir reģistrēti 17% darbavietu, Vidzemē un Zemgalē – pa 14% katrā reģionā, kamēr Latgalē reģistrētas tikai 12% darbavietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Simsone skaidroja, ja kāds skolēns vēl pašlaik iegūst saskaņojumu no darba devēja, tad viņš, reģistrējot darba devēja apstiprinājumu, var sākt strādāt uzreiz, negaidot rindā.

Šovasar valsts līdzfinansētajās darba vietās varēs strādāt arī Ukrainas civiliedzīvotāju bērni vecumā no 15 līdz 20 gadiem ieskaitot, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Informācija par pasākumu Ukrainas skolēniem NVA mājaslapā pieejama arī ukraiņu valodā.

“Maxima Latvija” Personāla departamenta un tirdzniecības tīklu direktore Gunita Kiesnere informēja, ka “Maxima Latvija” šovasar skolēniem piedāvās līdz 500 darba vietu, tajā skaitā 396 valsts līdzfinansētas 34 Latvijas pilsētās. Viņa piebilda, ka uzņēmumam ar skolēniem ir ļoti pozitīva sadarbības pieredze. Esot tādi jaunieši, kuri jau janvārī zvanot uzņēmumam un interesējoties par darba iespējām vasarā. Vakances aizpildās ļoti ātri, jo daudzi skolēni strādā uzņēmumā vasaras brīvlaikā gadu no gada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēstīts, pirmajā vasaras nodarbinātības pasākumā 2004.gadā NVA darbu nodrošināja 3225 jauniešiem, savukārt pērn darba devēji skolēniem bija izveidojuši 7661 valsts līdzfinansēto darba vietu, vasaras mēnešu laikā nodarbinot 7925 skolēnus.

Foto: NVA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.