Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Skolēnu vasaras darbam pieteikušies jau 9703 jaunieši

Līdz 23.maijam skolēnu vasaras darbam pieteikušies jau 9703 jaunieši, informēja Nodarbinātības valsts aģentūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Rīgas reģionā vasaras darbam pieteikušies 3854 skolēni, Kurzemē – 2226 skolēni, Zemgalē – 1196 skolēni, Latgalē – 1330 skolēni un Vidzemē – 1097 skolēni.

Pēc NVA paustā, šogad apstiprinātas 9692 darba vietas, kuras skolēniem pieteikuši 690 darba devēji. Darba iespējas piedāvātas visdažādākajās darbības jomās, taču visvairāk darba vietu ir tādās jomās kā tirdzniecība un mārketings, pakalpojumi, valsts pārvade, ēdināšana un pārtikas rūpniecība, tūrisms un viesnīcas, ražošana, izglītība un zinātne, lauksaimniecība un vide, vadība un administrēšana, veselības aprūpe un sociālā aprūpe.

Tāpat NVA ir izdalījusi 15 pieprasītākās skolēnu vasaras nodarbinātības profesijas. Starp tām ir palīgstrādnieka, pārdevēja palīga, labiekārtošanas strādnieka, virtuves darbinieka, viesmīļa, skolotāja palīga, preču izvietotāja, mazumtirdzniecības veikala pārdevēja, tirdzniecības zāles darbinieka, sezonas strādnieka, klientu apkalpošanas speciālista, pavāra palīga, gadījuma darbu strādnieka, preču vai ielas pārdevēja, aukļa profesijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1.jūnija līdz 31.augustam. Piedalīties pasākumā var skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēns pasākumā tiek nodarbināts vienu mēnesi, atsevišķos gadījumos, vienojoties ar darba devēju, līdz diviem mēnešiem. Skolēna mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku būs ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru – 500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Savukārt skolēns vecumā no 15 līdz 18 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā septiņas stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā. Skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināts astoņas stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.