Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tagad arī Aucē pieejami tekstilizstrādājumu specializētie konteineri

No 12. septembra Aucē, Miera ielā 29A, SIA “Auces komunālie pakalpojumi” teritorijā, būs pieejami specializētie konteineri tekstilizstrādājumiem un apaviem, informē Dobeles novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tekstila šķirošanas konteineri būs pieejami publiskai lietošanai ikvienam iedzīvotājam, un tajos varēs ievietot visa veida apģērbus, apavu pārus, aksesuārus un mājas tekstilu – gan jaunu, gan lietotu, tādu, kas izgājis no modes, ir apnicis vai ir nokalpojis savu laiku. Konteinerā drīkstēs izmest pieaugušo un bērnu apģērbu, arī apakšveļu, zeķes, virsdrēbes, cepures, cimdus, dvieļus, aizkarus, galdautus, spilvenus, segas, palagus utml., vēl nēsājamu apavu pārus, bižutēriju un aksesuārus, piemēram, jostas un somas.

Izstrādājumiem jābūt atkārtoti lietojamiem, tāpēc tie nedrīkst būt saplēsti, notraipīti, mitri, sapelējuši vai smakojoši. Pieļaujami tikai nelieli defekti, piemēram, notrūkusi poga vai nedaudz atirusi vīle. Būtiski, ka sašķirotie tekstilizstrādājumi nav bijuši saskarsmē ar ķīmiskām vielām, tostarp motoreļļām un sadzīves ķīmiju.

Konteineru saturs lielākoties tiek novirzīts labdarībai un atkārtotai lietošana, tāpēc tajos drīkst ievietot labus, lietošanai vēl derīgus, tīrus un sausus tekstila izstrādājumus. Tekstila konteiners nav paredzēts nekāda veida atkritumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā ar tekstilu nav šķirojami un nododami cita materiāla izstrādājumi, piemēram, gumijas zābaki, plastmasas slēpju zābaki, kā arī mīkstās rotaļlietas. Sašķiroto tekstilu konteineros jāievieto cieši aizsietā, vislabāk – polietilēna maisā, lai izstrādājumi neizbirtu, nesasmērētos un nebojātos.

Ja konteiners ir pārpildīts, iedzīvotāji ir aicināti par to informēt konkrēto atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu, sagatavotos maisus pie konteinera lūgums nenovietot, bet gan nogādāt uz citu tuvāko tekstila šķirošanas punktu.

Tekstils atstāj būtisku negatīvo ietekmi uz vidi, jo tā ražošanā izmanto aptuveni 3500 ķīmisko vielu, no kurām 750 ir klasificētas kā bīstamas cilvēka veselībai, bet 440 – kā bīstamas videi. Sintētiskās šķiedras, no kurām ražo 60% tekstilizstrādājumu, sadalās aptuveni 200 gadu laikā. Tas nozīmē, ka ķīmiskās vielas ar laiku sāk izplatīties vidē, kā arī tekstils turpina palielināt poligonu kalnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai mazinātu apģērba, apavu un mājas tekstila nonākšanu poligonos un veicinātu, ka pēc iespējas lielāka daļa tekstiliju nonāk atkārtotā apritē, SIA “Eco Baltia vide” kopā ar partneriem turpina strādā pie tekstila šķirošanas sistēmas izveides Latvijas reģionos. Būsim atbildīgi par savu nākotni, šķirosim atkritumus!

Padomi tekstila šķirošanai pieejami ŠEIT.

Foto: ecobaltiavide.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.