Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tiek gatavoti priekšlikumi nodokļu sistēmas uzlabošanai

Tiek gatavoti priekšlikumi nodokļu sistēmas uzlabošanai, tostarp vienkāršošanai, par ko lēmums ir jāpieņem šogad, lai izmaiņas stātos spēkā 2024.gadā, ceturtdien darba sanāksmē ar Finanšu un citām ministrijām, sociāliem un sadarbības partneriem norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda Valsts kancelejā, pēc ministru prezidenta iniciatīvas, 26.janvārī norisinājās pirmā sanāksme par priekšlikumu sagatavošanu nodokļu politikas pamatnostādnēm. 2024 – 2027.gadam.

Kariņš sanāksmē pauda, ka “mūsu kopīgais mērķis ir stiprināt Latvijas ekonomikas konkurētspēju”.

Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība un Latvijas Zinātņu akadēmija pauda kopīgu viedokli, ka darbaspēka nodokļu slogs ir augstāks Latvijā nekā pārējās Baltijas valstīs, izņemot minimālās algas saņēmējus un tām pietuvinātās algas. Tas kopumā bremzē reģionu attīstību un ekonomikas izaugsmi, un no tā cieš gan darba devēji, gan darba ņēmēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus sociālie un sadarbības partneri pozitīvi vērtēja lēmumu sakārtot valsts nodokļu sistēmu, lai Latvija nostātos uz ekonomikas un iedzīvotāju labklājības izaugsmes ceļa.

Darba sanāksmes dalībnieki iepazinās ar Baltijas valstu nodokļu sistēmu salīdzinājumu no dažādiem aspektiem un diskutēja par turpmākiem darba virzieniem, strādājot pie priekšlikumu sagatavošanas nodokļu sistēmas pilnveidošanai.

Nākamā darba sanāksme paredzēta februārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.