Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tiešsaistes lekcijās stāstīs par diskrimināciju uz vecuma pamata

Šodien notiks ekspertu tiešsaistes lekcijas par diskriminācijas uz vecuma pamata mazināšanu sabiedrībā un darba vidē, informēja organizatoru pārstāve Agnija Upīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lekcijas notiks no pulksten 9.45 līdz 13 tiešsaistē portālā “Delfi” sociālā tīkla “Facebook” lapā “@dazadibasveicinasana”.

Pirmo lekciju “Eidžisma dažādās šķautnes” no pulksten 9.45 līdz 11.15 vadīs Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore, prodekāne zinātnes jautājumos un vadošā pētniece Zanda Rubene. Profesore lekcijā stāstīs par to, kas ir eidžisms, kā mūsdienās tiek veidots vecuma koncepts un kā tiek iedalīti dažādi vecumposmi.

Savukārt no pulksten 11.30 līdz 13 otro lekciju par tēmu “Vai Latvijā iespējams pilnībā mazināt diskrimināciju uz vecuma pamata?” vadīs Vidzemes Augstskolas lektore Anna Broka. Viņa pievērsīsies jautājumam, vai un kā jāmainās darba devējiem un darba videi, lai pilnībā mazinātu diskrimināciju uz vecuma pamata, un sniegs ieskatu datos un pētījumos, kas atspoguļo šīs diskriminācijas veidu Latvijā un citās Eiropas valstīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pauž pasākuma rīkotāji, iedzīvotāju aptauja, kas veikta šā gada pavasarī pēc “Tele2” pasūtījuma, rāda, ka ne tikai katrs otrais Latvijas iedzīvotājs ir saskāries ar eidžismu, bet katrs trešais atzinis, ka gadu skaits ir bijis šķērslis dažādiem plāniem un aktivitātēm, tādēļ nācies no kaut kā atteikties.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.