Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tirgotāji: Uz Ziemassvētkiem paspēs atvērties ap 80% iepriekš brīvdienās slēgtu veikalu

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) ir gandarīta par valdības pieņemtajiem grozījumiem rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, kuri nosaka, ka turpmāk visi veikali tirdzniecības centros atkal varēs strādāt zaļajā režīmā arī brīvdienās un svētku dienās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šīs lēmums ir Latvijas iedzīvotāju interesēs, jo cilvēkiem būs iespējas bez stresa iegadāties dāvanas saviem mīļajiem un citas preces sev ērtajā laikā.

LTA uzskata, ka visu veikalu atvēršana brīvdienās neapdraud un nesamazina epidemioloģisko drošību valstī, jo tiks veicināta lielākā pircēju izkliedēšana, ka arī cilvēkiem būs iespējas bez stresa iegadāties dāvanas saviem mīļajiem un citas preces sev ērtajā laikā.

To apliecina arī LTA regulāras tikšanās ar Valsts policijas pārstāvjiem – tirdzniecības vietās ievērojami epidemioloģiskas drošības pārkāpumi netiek fiksēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi faktiski stāsies spēkā no piektdienas, 24.decembra, kas ir pirmā svētku diena pēc valdības sēdes, tāpēc uzņēmējiem ir dalītas jūtas – no vienas puses ir prieks par to, ka viņi varēs atsākt strādāt arī brīvdienās un svētku dienās, bet jāatzīmē arī tas, ka valdības lēmums faktiski pieņemts pēdējā brīdī, kad tirgotāji jau bija saplānojusi reklāmas un citas informatīvas aktivitātes svētku periodā. Divu dienu laikā līdz grozījumu stāšanās spēkā ir jāatsauc no atvaļinājumiem veikalu personāls, apgrūtinātas arī preču piegādes iespējas.

Pēc LTA aplēsēm, uz Ziemassvētkiem varētu atvērties ap 80% tirdzniecības vietu, kas līdz šim atbilstoši valdības lēmumam brīvdienās bija slēgti.

Latvijas Tirgotāju asociācija aicina izbaudīt iepirkšanas prieku, ievērojot epidemioloģiskas prasības un pavadīt Ziemassvētkus šaurā ģimenes lokā, izvairoties no plašiem publiskiem pasākumiem.

Foto: no Latvijas Tirgotāju asociācijas arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (3)

  1. hehe. Jūtu līdzi tiem nožēlojamajiem sugas pārstāvjiem, kam svētku laikā nepieciešams iepirkšanās prieks. Ceru, ka daudz tādu nav, bet to jau redzēs pēc rītdienas un parītdienas rindām pie veikaliem. Forši tiem, kas jau svētkus nosvinēja (ziemas saulgriežu nakts pavadīta). Un jā, saistībā ar gaidāmajiem atvieglojumiem – apsveicu ar lokdaunu, ko izsludinās ap 10. janvāri.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.