Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ukrainas bēgļus darbā varēs pieņemt arī bez derīga Covid-19 sertifikāta

Līdz 1.aprīlim Ukrainas bēgļus darbā varēs pieņemt arī bez derīga Covid-19 sertifikāta, paredz otrdien valdība apstiprinātie grozījumi noteikumos epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Normu piemēros Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas Latvijā ieradušies kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Vienlaikus arī noteikumos atrunāts, ka no 1.aprīļa tajos darbos, kur būs noteikts pienākums darbu klātienē veikt ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, patvēruma meklētājiem no Ukrainas, kas darba pienākumus būs sākuši šajos darbos bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, būs jāsāk primārā vakcinācija divu nedēļu laikā un tā jāpabeidz septiņu dienu laikā pēc īsākās noteiktās vakcinācijas shēmas. Ņemot vērā to, ka Ukrainas iedzīvotājiem var nebūt dokumentu, kas pierāda vakcinācijas faktu, vēl tiks lemts par sistēmu šo cilvēku vakcinācijas fakta apzināšanai.

Ar grozījumiem paredzēta iespēja patvēruma meklētājiem sākt darba gaitas, lai pēc iespējas ātrāk nodrošinātu savu uzturēšanos un iesaistītos augsti pieprasītu pakalpojumu sniegšanā, īpaši tajās nozarēs, kur ir izteikts darba spēka trūkums, tai skaitā, lai nodrošinātu pakalpojumu pieejamību saviem tautiešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumu anotācijā minēts Latvijā, ierodoties lielam skaitam patvēruma meklētāju, nepieciešami papildus cilvēkresursi pakalpojumu nodrošināšanai šiem cilvēkiem, tai skaitā pirmsskolas izglītības iestādēs, izglītības iestādēs un bērnu uzraudzības pakalpojumu sniegšanas vietās, kā arī citās pakalpojumu sniegšanas vietās. Šiem cilvēkiem, ierodoties Latvijā, ne vienmēr ir līdzi atbilstoši dokumenti, lai pierādītu vakcinācijas faktu, tādēļ vakcinācija var būt par šķērsli, lai sāktu darbu izglītības iestādē, bērnu uzraudzības pakalpojumu sniegšanas vietā vai veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas vietā.

Teksts: LETA

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.