Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uz laiku darba devējam ļaus nodarbināt darbinieku bez obligātās veselības pārbaudes veikšanas

Ārkārtējās situācijas laikā un divus mēnešus pēc tās beigām darba devējam būs ļauts nodarbināt darbinieku bez obligātās veselības pārbaudes veikšanas, ja persona nav veikusi periodisko veselības pārbaudi darba devēja noteiktajā laikā saistībā ar Covid-19 infekcijas riskiem, paredz Ministru kabineta pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veselības ministrija (VM) grozījumu anotācijā norāda, ka šādi grozījumi būtu lietderīgi laikā, kad strauji izplatās jaunais Covid-19 infekcijas omikrona paveids un būtiski pieaug arī jaunu Covid-19 inficēto personu skaits. Šāds regulējums, VM ieskatā, samazinās kontaktu skaitu personām, apmeklējot ārstniecības iestādes, lai veiktu obligāto veselības pārbaudi.

Satura ziņā līdzīgi risinājumi tika īstenoti jau iepriekš un ir noteikti arī pašlaik spēkā esošajā regulējumā attiecībā uz ārstniecības personām.

Vienlaikus, lai nodrošinātu nodarbināto drošības un veselības aizsardzību, kā arī, lai nepieļautu iespējamus riskus citām personām, minētais izņēmums nodarbināšanai bez obligātās veselības pārbaudes, nebūtu attiecināms uz jebkuru pirmreizējo un ārpuskārtas veselības pārbaudi, kā arī uz periodisko veselības pārbaudi personām, kuras nodarbinātas darbā īpašos apstākļos atbilstoši noteikumiem par kārtību, kādā veicama obligātā veselības pārbaude.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.