Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uzdāvina grāmatas sadraudzības pilsētai ASV

Jelgavas Pilsētas bibliotēka ar mērķi veicināt sadraudzību un nostiprināt zināšanas par Jelgavu un Latviju, sadraudzības pilsētai Kārmelai ASV Indiānas štatā nosūtījusi ap 40 dažāda žanra grāmatas, kompaktdiskus un spēles, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai caur spēlēm, ilustrācijām, stāstiem un mūziku iepazīstinātu sadraudzības pilsētas iedzīvotājus ar Jelgavu un Latviju, uz Kārmelu nosūtītas grāmatas angļu valodā, kā arī spēles un kompaktdiski ar Latvijai raksturīgām melodijām. Dāvinājumā iekļautas dažādas grāmatas – daiļliteratūra, grāmatas par ģeogrāfiju, vēsturi, kulināriju, dabu, kas ļauj iepazīt Latviju un Jelgavu caur bagātīgām ilustrācijām.

“Šis ir pirmais grāmatu dāvinājums kādai no Jelgavas sadraudzības pilsētām,” atzīst Jelgavas Pilsētas bibliotēkas vadītāja Lāsma Zariņa. Viņa cer, ka dāvinājums būs iedvesmojošs un informatīvs resurss vietējiem lasītājiem, Kārmelas iedzīvotājiem neklātienē ļaujot iepazīt Jelgavu un Latviju.

Nosūtītās grāmatas uz ASV ir kā pateicība par Jelgavas Pilsētas bibliotēkā saņemto dāvinājumu no Kārmelas pagājušā gada Jelgavas pilsētas svētkos, kad sadraudzības pilsēta bibliotēkai uzdāvināja grāmatas par Indiānas štata un Kārmelas vēsturi, kultūru, dabu, arhitektūru, apskates vietām un sadzīvi, sniedzot priekšstatu par šo valsti un pilsētu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dāvinājumu nogādāt ASV palīdzēja Jāņa Bisenieka fonds.

Jāpiebilst, ka līdzīgu grāmatu dāvinājumu Jelgava pagājušajā gadā saņēma no sadraudzības pilsētas Rieijmalmezonas Francijā. Grāmatas franču valodā jelgavniekiem pieejamas speciāli ierīkotā plauktā bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” Zemgales prospektā 7.

Foto: jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.