Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uzņēmumi var saņemt atbalstu digitālo projektu īstenošanai

Lai veicinātu digitalizāciju komercdarbībā un paaugstinātu produktivitāti, uzņēmumi, biedrības, nodibinājumi un pētniecības organizācijas var saņemt atbalstu līdz 100 000 eiro savu digitālo projektu īstenošanai, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansēto programmu “Atbalsts komercdarbības procesu digitalizācijai” īsteno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Eiropas Digitālo inovāciju centru.

“Digitalizācija sniedz plašas iespējas uzlabot un efektivizēt uzņēmumu darbību, tādēļ šī atbalsta programma ir ļoti gaidīta un veidota tā, lai klienti precīzi varētu izmērīt savus ieguvumus, jo digitālā brieduma tests būs jāveic gan pirms, gan pēc projekta īstenošanas,” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns, piebilstot, ka jau šobrīd ir liela uzņēmēju interese par iespēju izmantot šo atbalsta instrumentu.

Finansējumu, kas pieejams granta veidā un kuru LIAA izmaksās pēc sekmīgas projekta īstenošanas, var piesaistīt digitālo produktu, pakalpojumu, lietojumprogrammu, procesu izstrādei, ieviešanai vai pārveidošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstu varēs saņemt aktivitātēm, kuras saistītas ar digitālajiem risinājumiem – pārdošana, personāla vadība, datu un resursu pārvaldība, transports un loģistikas sistēmu vadība, ražošana, kvalitātes kontrole, IKT drošība un citi.

Mazie komersanti šajā programmā var pretendēt uz atbalstu 100 procentu apmērā, ja kopējās projekta izmaksas nepārsniegs 5000 eiro. Savukārt grants līdz 100 000 eiro pieejams ne tikai uzņēmumiem, bet arī biedrībām, nodibinājumiem un pētniecības organizācijām. Atbalsta intensitāte šiem grantiem ir no 30 līdz 60 procentiem no projekta attiecināmajām izmaksām.

Pirms projekta pieteikuma iesniegšanas LIAA ir jāvēršas Eiropas Digitālās inovācijas centrā (www.dih.lv), lai veiktu digitālā brieduma testu un saņemtu digitālās attīstības ceļa karti. Pēc digitālā brieduma testa projekta īstenotājam jāreģistrējas LIAA administrētajā platformā biznesa attīstībai www.business.gov.lv un jāpiesaka savs projekts, informē LIAA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LIAA īstenotās atbalsta programmas “Atbalsts procesu digitalizācijai komercdarbībā” kopējais grantiem atvēlētais finansējums ir 37,5 miljoni eiro. Līdz 2026. gada 30. jūnijam atbalstu saņems ne mazāk kā 200 komersanti, biedrības, nodibinājumi vai zinātniskās institūcijas.

Uzņēmumu digitālās transformācijas sekmēšanai Ekonomikas ministrija kopumā ieviesīs piecas Atveseļošanas fonda atbalsta programmas. Līdz ar to periodā līdz 2026. gada 30. jūnijam kopumā plānots sniegt atbalstu vismaz 7000 komersantiem, uzņēmējdarbības digitālajā transformācijā, kā arī digitālo pakalpojumu un nepieciešamo spēju un prasmju attīstībā kopumā ieguldot 139,4 miljonus eiro.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.