Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valdība atsakās no ieceres izveidot nolietoto auto riepu depozīta sistēmu

Latvijā netiks veidota nolietoto auto riepu depozīta sistēma, šodien nolēma valdība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabinets nolēma atzīt par aktualitāti zaudējušu savulaik pieņemto lēmumu, izvērtēt šādas sistēmas ieviešanu. Kā informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), tai tika uzdots līdz pagājušā gada decembrim izvērtēt depozīta vai alternatīvas sistēmas izveidi un piemērošanu riepām, lai veicinātu riepu atbilstošu apsaimniekošanu un patērētāju ieinteresētību nodot nolietotās riepas apsaimniekošanai.

Pētījumu par efektīvāko pieeju nolietotu riepu apsaimniekošanā veica SIA “Geo Consultant”. Šāda veida pētījums par nolietotu riepu apsaimniekošanas modeli bijis pirmais Latvijā. Pētījumā secināts, ka depozīta sistēmu nav iespējams ieviest, ja nenotiek atbilstoša riepu reģistrācija. Tajā norādīts, ka riepu tirgus ir globāls un tajā nav iespējams izveidot īpašu marķējumu riepām priekš Latvijas tirgus.

Tāpat pētījumā atzīts, ka lietotājiem visneizdevīgākā sistēma ir depozīta sistēma, jo tā kā riepas tiek lietotas pastāvīgi, depozīta maksājums ir atgūstams tikai brīdī, kad nolietotā riepa tiek nodotas pārstrādei/reģenerācijai un jaunas riepas netiek iegādātas, attiecīgi personu līdzekļi ir iesaldēti. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pētījumā secināts, ka depozīta sistēmas ieviešanai ir nepieciešamas apjomīgas administratīvas procedūras, līdz ar to būtu ļoti augstas izmaksas, kuras nav iespējams īstenot.

Izstrādājot pētījumu, tika iesaistītas valsts institūcijas un Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.