Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valdība sniedz atļauju “Latvenergo” un LVM kopuzņēmuma dibināšanai lielu vēja parku izbūvei Latvijā

Ministru kabinets otrdien nolēma sniegt atļauju AS “Latvenergo” un AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopuzņēmuma dibināšanai, lai stiprinātu Latvijas enerģētisko drošību un neatkarību un izveidotu stratēģiskas nozīmes lielas jaudas vēja enerģijas parkus, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta mērķis ir sasniegt līdz 800 megavatu lielu jaudu vairākos lielos vēja parkos visā Latvijā, kas būs gandrīz tāda pati elektriskā jauda, kas tiek saražota Latvijas lielākajā hidroelektrostacijā (HES) – Pļaviņu HES.

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) norāda, ka Latvijas enerģētiskās neatkarības stiprināšanai, Nacionālā enerģētikas un klimata plāna mērķu izpildei un Latvijas virzībai uz klimatneitrālu enerģētiku Latvijai ir būtiski īstenot liela mēroga stratēģiskus vēja parkus.

Projekta mērķis ir gūt maksimālu labumu sabiedrībai, izmantojot sinerģiju no valstij piederošu divu stratēģisku kapitālsabiedrību aktīvu, resursu un kompetenču apvienošanas. Projekts nodrošinās būtiskas investīcijas Latvijas tautsaimniecībā, kā arī sekmēs apkārtējo reģionu ekonomisko aktivitāti. Šāda izmēra projekta atrašanās Latvijā veicinās arī ilgtermiņa pieprasījumu apkalpojošajām augsto tehnoloģiju nozarēm Latvijā, pauž ministre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Ministru kabineta sēdes zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) žurnālistus informēja, ka kopuzņēmumā 80% pamatkapitāla piederēs “Latvenergo”, bet LVM – 20%.

Politiķis pauda, ka ir jau apmēram skaidrs darba grafiks, par ko “Latvenergo” pārstāvji valdības sēdē ziņojuši. Ministrs sagaida, ka tuvākajā laikā abi uzņēmumi nāks klajā ar detalizētāku informāciju gan par to, kāds būs šī uzņēmuma nosaukums un kādi ir termiņi uzdoto plānu īstenošanai.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets 22.februārī konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumu veidot jaunus stratēģiskas nozīmes vēja enerģijas parkus uz valsts īpašumā esošas zemes, uzticot šī projekta izpildi “Latvenergo” un LVM dibinātajam kopuzņēmumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiek paredzēts, ka plānotais projekts neradīs nekādu finansiālu slogu ne sabiedrībai, ne valsts budžetam. Projekts tiks īstenots bez jebkādiem valsts atbalsta mehānismiem atbilstoši racionālam biznesa plānam, bet ne ar pārmērīgām atdeves prasībām. Vienlaikus tiek uzsvērts, ka valsts kapitālsabiedrību attīstītais vēja parku projekts nekādā veidā neierobežos citu investoru – gan pašmāju, gan ārvalstu potenciālo ieguldītāju – eventuālos projektus.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.