Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valsts meža dienests papildinās savu autoparku

Šogad Valsts meža dienests papildinās savu autoparku ar piecām jaunām meža ugunsdzēsības autocisternām VOLVO FMX 6 X 6Vienu no tām 13. aprīlī saņem Zemgales virsmežniecība, auto dislokācijas vieta būs Jelgava.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāda tipa autocisternas Valsts meža dienesta rīcībā būs pirmoreiz. Tām ir paaugstināta caurgājība, bet galvenā īpašība ir kravnesība – autocisterna spēj vest 10 m³ ūdens. Tas būtiski atvieglos meža ugunsgrēku dzēšanu vietās, kur trūkst vai nav pieejamas ūdens ņemšanas vietas. Autocisternas ir aprīkotas ar jaudīgiem ROSENBAUER zemspiediena ugunsdzēsības sūkņiem, kas  cisternu spēj uzpildīt 5 – 6 minūtēs.

Pārējo četru autocisternu dislokācijas vietas būs Daugavpilī, Ādažos, Cesvainē un Ventspilī.

Viena specializētā automašīna izmaksā vairāk nekā 250 tūkstošus eiro, tās pamatbāzi ražo VOLVO TRUCKS Zviedrijā, savukārt cisternas un sūkņus uzstāda Lietuvā SIA “Iskada”. Autocisternas Valsts meža dienestam piegādā SIA VOLVO TRACKS Latvia, sadarbībā ar SIA “Unimotors Latvia”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Valsts meža dienesta rīcībā ir jau 35 Mercedes Benz Unimog U4000 un U4023 autocisternas, kas ir īpaši pielāgotas meža ugunsgrēku dzēšanai.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Foto: Valsts meža dienests

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.