Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vebinārā skaidros, kā pieteikties atbalstam daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai

Kā pieteikties atbalsta saņemšanai daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanas programmā? Kādi iedzīvotāju lēmumi nepieciešami projekta iesniegšanai? Kāda tehniskā dokumentācija jāsagatavo? Kā atlasīt pakalpojumu sniedzējus? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem varēs saņemt Attīstības finanšu institūcijas “Altum” rīkotajā praktiskajā vebinārā šā gada 15.decembrī, informē vebināra rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vebināra tiešraide notiks 15.decembrī pulksten 11.00 – 12.30 “Altum” “Facebook” un “Youtube” kontos, kā arī “Teams” vidē:

Facebook: https://fb.me/e/3Scuz22O7

YouTube: https://youtu.be/liyedYrKd78

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

vai Teams: bit.ly/3FxW1ps

“Altum” “Facebook” kontā būs iespējams uzdot arī papildu jautājumus.

Vebinārs paredzēts māju vecākajiem, apsaimniekotājiem, projektu vadītājiem, pašvaldību vadītājiem, amatpersonām, dzīvokļu īpašnieku pārstāvjiem un interesentiem, kuri praktiski atbildīgi vai ietekmē dzīvojamā fonda renovāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekonomikas ministrijas izstrādātās jaunās atbalsta programmas finansējums ir 57,2 miljoni eiro, un tas paredzēts aptuveni 170 daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai un pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem.

Projekta īstenošanā būs jāsasniedz vismaz 30% primārās enerģijas ietaupījums, un uz katriem renovācijas projekta attiecināmo izmaksu 5000 eiro ir jāsasniedz primārās enerģijas ietaupījums – viena megavatstunda gadā.

Programma paredz segt līdz 49% no kopējām energoefektivitātes projekta izmaksām bez pievienotās vērtības nodokļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalsts jeb kapitāla atlaide tiks izmaksāta tikai pēc tam, kad būs pabeigta energoefektivitātes paaugstināšanas projekta realizācija daudzdzīvokļu mājā.

Programmas īstenošanas gala termiņš ir 2026. gada 31. marts. Tā tiek finansēta no Eiropas Savienības Atveseļošanās un noturības mehānisma resursiem.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.