Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

VID atbalsta summas Covid-19 krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem izmaksās līdz 31.janvārim

Līdz 5.janvāra vakaram VID apgrozāmo līdzekļu grantos pēc 2016 iesniegumiem bija izmaksājis 17,3 miljonus eiro, bet algu subsīdijās pēc 14 076 iesniegumiem 13,8 miljonus eiro.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) Covid-19 krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem atbalsta summas izmaksās līdz 31.janvārim, aģentūrai LETA sacīja VID pārstāvis Andrejs Vaivars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 5.janvāra vakaram VID apgrozāmo līdzekļu grantos pēc 2016 iesniegumiem bija izmaksājis 17,3 miljonus eiro, bet algu subsīdijās pēc 14 076 iesniegumiem 13,8 miljonus eiro.

Vaivars sacīja, ka ar nodokļu maksātāju iesniegumu apstrādi nodarbojas aptuveni 200 VID darbinieki 24/7 režīmā.

Vaivars atzina, ko patlaban atbalsta izmaksas norit nedaudz lēnāk nekā iepriekš, taču to skaidroja ar izmaiņām atbalsta sniegšanas noteikumos, kā arī to, ka daļa uzņēmēju oktobrī veica Darba likumam neatbilstošas darbinieku darba samaksas izmaiņas, tāpēc šiem uzņēmējiem lēmuma pieņemšana par algu subsīdijas vai apgrozāmo līdzekļu granta atbalsta piešķiršanu tika pagarināta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekšējā atbalsta piešķiršanas periodā apgrozāmo līdzekļu granti un algu subsīdijas bija divi savstarpēji nesaistīti atbalsta pasākumi un tos vērtēja divas nesaistītas VID darbinieku grupas.

Savukārt patlaban apgrozāmo līdzekļu granti ir sasaistīti ar algu subsīdijām un gadījumā, ja uzņēmējs pieteicies abiem atbalsta pasākumiem, apgrozāmo līdzekļu grants tiek samazināts par subsīdijās izmaksāto summu. Līdz ar to sākotnēji tiek izvērtēti iesniegumi par algu subsīdiju izmaksu un tikai pēc subsīdijas izmaksas tiek vērtēti un aprēķināti apgrozāmo līdzekļu granti, skaidroja Vaivars.

Par 2021.gada oktobri, novembri un decembri atbalstam algu subsīdijām un grantam apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai var pieteikties līdz 2022.gada 17.janvārim, bet par janvāri – līdz 2022.gada 15.februārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, lai palīdzētu uzņēmējiem un saimnieciskās darbības veicējiem Covid-19 straujās izplatības dēļ valstī noteikto ierobežojumu laikā, valdība pagājušā gada novembrī apstiprināja atbalsta programmu, kas paredz darbinieku darba algas, pašnodarbināto ienākumu un patentmaksātāju atlīdzības kompensēšanu – atbalstu algu subsīdijai, bet krīzes skartajiem uzņēmumiem ir pieejams vienreizējs valsts atbalsts – grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.