Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vidusskolēnu komanda no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas iekļuvusi “Swedbank” biznesa plānošanas konkursa “Biznesa skices” finālā

Noskaidroti ikgadējā “Swedbank” biznesa plānošanas konkursa “Biznesa skices” finālisti. Līdz 28. martam, piesaistot sabiedrības atbalstu Projektu bankā, par uzvaru sacentīsies desmit vidusskolēnu un studentu komandas, tostarp arī skolēnu mācību uzņēmums “LietuVieta” no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas ar ideju par ērti un viegli saliekamu trīs kāju drēbju statīvu no dabai draudzīgiem materiāliem, kas ļauj ietaupīt vietu un uzturēt kārtīgu vidi, informē konkursa rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidusskolu grupā finālā iekļuvuši arī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Limbažu vidusskolas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas “Junior Achievement Latvia” skolēnu mācību uzņēmumi, kuri piedāvā tādus risinājumus kā koka mājiņas mājdzīvniekiem, kas vienlaikus kalpo kā mēbeles saimniekiem, suņu rotaļlietas no savu laiku nokalpojušiem apģērbiem, īpaša viesību spēle gaisotnes iesildīšanai un dzeramie salmiņi no Latvijas niedrēm.

Finālistes augstskolu grupā ir Banku augstskolas, Biznesa vadības koledžas, Latvijas Universitātes, Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas Tehniskās universitātes komandas ar tādām idejām kā attīstošas koka rotaļlietas bērniem, bezceļiem paredzēts elektrisks kalnu dēlis vasarai, ekoloģisks veļas mīkstinātājs, platforma, kurā satikties ģimenes aktivitāšu meklētājiem un piedāvātājiem, kā arī stends elektrisko skrejriteņu uzlādei un saslēgšanai.

“Finālā iekļuvušās komandas varēs pārbaudīt potenciālo pieprasījumu pēc saviem produktiem vai pakalpojumiem, pārbaudīt mārketinga stratēģijas un pieejas, piedzīvot, ko nozīmē piesaistīt finansējumu, meklēt veidus, kā uzrunāt pircējus, virzīt tirgū savu preci vai pakalpojumu. Pagājušogad finālistiem veicās spoži, piesaistot gandrīz 17 000 eiro pūļa finansējumu savu biznesa ideju attīstībai. Apzināmies, ka šobrīd sabiedrības uzmanības centrā ir palīdzība Ukrainai, taču pat sarežģītos un neparedzamos apstākļos ir jāspēj turpināt savu ideju īstenošanu,” saka Reinis Jansons, “Swedbank” Finanšu institūta vadītājs un konkursa “Biznesa skices” žūrijas priekšsēdētājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 28. martam studentu un vidusskolēnu komandas “Projektu bankā” organizēs investoru uzmanības, finansējuma un balsu piesaistes kampaņas. Aprīļa sākumā tiks noskaidrotas trīs godalgotās komandas katrā vecuma grupā, t. sk. labākie trīs skolēnu mācību uzņēmumi starp pamatskolēniem. 

Konkursu organizē “Swedbank” kopā ar “Junior Achievement Latvia”, “Projektu banku” un Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas nodaļu. Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji katrā vecuma grupā sadalīs kopējo naudas balvu fondu 13 750 eiro apmērā. Naudas balvas saņems arī pamatskolas un vidusskolas grupas uzvarētāju komandu konsultējošie skolotāji.

Ar finālistu projektiem iespējams iepazīties šeit: https://biznesaskices.projektubanka.lv/.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk par konkursu uzziniet šeit: https://konkurss.biznesaskices.lv/.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.