Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Zaza Timber” apgrozījums pērn pieaudzis trīs reizes

“ZAZA TIMBER” ražotā un būvētā elektroauto uzlādes stacija Kopenhāgenā, Dānijā, 2021. gads, foto autors Rasmus Hjortshøj (COAST).24. augustā Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība par šo būvi piešķīra Gada balvu kategorijā “Koka būve” (2. vieta).
Ar “Zaza Timber” zīmolu strādājošo trīs Jelgavas novada uzņēmumu, kas specializējas koka būvkonstrukciju ražošanā, projektēšanā un būvniecībā, apgrozījums pagājušajā gadā bija kopumā 5,54 miljoni eiro, kas ir trīs reizes vairāk nekā 2020.gadā, informēja “Zaza Timber” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tostarp SIA “Zaza Timber Construction”, kas specializējas koka konstrukciju montāžā, apgrozījums 2021.gadā bija 2,76 miljoni eiro, kas ir gandrīz sešas reizes vairāk nekā 2020.gadā. Uzņēmums gadu noslēdza ar 142 000 eiro zaudējumiem, kas skaidrojami ar iepriekš iegādātā pamatlīdzekļa pārdošanu. 

Uzņēmuma lielākie būvprojekti Latvijā bija Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes starpnozaru zinātniskās laboratorijas ēkas būvniecība Jelgavā, bet ārpus Latvijas – elektroauto uzlādes tīkla būvju celtniecība Dānijā un Norvēģijā.

Līmētās koksnes būvkonstrukciju ražotājs SIA “Zaza Timber Production” pērn strādāja ar 2,63 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir  divas reizes vairāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmums gadu noslēdza ar 290 000 eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn uzņēmums izgatavoja un piegādāja līmētās koksnes konstrukcijas tiltu, biroju un industriālo ēku, skolu, atpūtas kompleksu, sporta zāļu un elektroauto uzlādes staciju būvniecībai Norvēģijā, Dānijā, Baltijas valstīs, Itālijā, Spānijā, Dienvidkorejā, Katarā, Vācijā.

Savukārt projektēšanas uzņēmuma SIA “Zaza Timber Engineering” apgrozījums 2021.gadā pieauga par 33% un bija 148 000 eiro. Uzņēmums gadu noslēdza ar 383 eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš. Pērn uzņēmuma projektētāju komanda strādāja pie vairākiem koka tiltu, industriālo būvju un biroju ēku projektiem Latvija, kā arī pie biroju un dzīvojamo ēku projektiem Zviedrijā un Norvēģijā.

“Zaza Timber” zīmols tika izveidots 2021.gadā, lai sekmētu tā pārstāvēto uzņēmumu izaugsmi eksporta tirgos. Līdz tam zīmola pārstāvētie uzņēmumi strādāja ar atšķirīgiem nosaukumiem – “IKTK”, “Rodentia” un “Igate Būve”. Šo trīs uzņēmumu apgrozījums 2020.gadā kopumā bija 1,82 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Zaza Timber Production” 2020.gadā strādāja ar 1,3 miljonu eiro apgrozījumu un 428 000 eiro zaudējumiem. “Zaza Timber Engineering” 2020.gadā strādāja ar 111 569 eiro apgrozījumu un 79 000 eiro zaudējumiem. Savukārt “Zaza Timber Construction” 2020.gadā strādāja ar 413 000 eiro apgrozījumu un 311 450 eiro zaudējumiem.

Visos trijos uzņēmumos patiesās labuma guvējas ir Baiba Radžele un Eva Peilāne. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.