Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemgalē aizvadītajās brīvdienās no ūdenstilpēm izcelti trīs bojāgājušie

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 18. augusta plkst. 6.30 līdz 21. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 45 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem un vēl 10 izsaukumi bija maldinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien vakarā VUGD saņēma informāciju, ka Radžu ūdenskrātuvē Jēkabpilī divas stundas atpakaļ cilvēks aizgājis peldēties un nav iznācis krastā. Līdz tumsas iestāšanās laikam ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja ūdenstilpi, bet cilvēku neatrada. Svētdien meklēšanas darbi turpinājās un bojāgājušais atrasts.

Svētdien vakarā no Radžu ūdenskrātuves Jēkabpilī ugunsdzēsēji glābēji izcēla vēl vienu bojāgājušo un nodeva NMPD darbiniekiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi.

Svētdien no upes Daugava Aizkrauklē ugunsdzēsēji glābēji izcēla bojāgājušo un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Jēkabpils novada Gārsenes pagastā dega traktora piekabe ar siena ruļļiem 50 m2 platībā, bet Bauskas novada Gailīšu pagastā dega elektrības stabs 0,5 m2 platībā, Vasaras ielā Jelgavā dega elektrības stabs 1 m2 platībā. Pusvienpadsmitos vakarā Jēkabpils novada Krustpils pagastā dega vieglā automašīna 10 m2 platībā.

Vakarpusē pēc divu vieglo automašīnu sadursmes Aizkraukles novada Sērenes pagastā ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnu akumulatora klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Pēc negaisa piektdien vakarā Zaļajā ielā Dobelē ugunsdzēsēji glābēji demontēja balkona dekoratīvo apdares plāksni, kas bija atrauta. Deglava ielā Dobelē koks bija uzkritis uz dzīvojamās mājas jumta. Dārza ielā Dobelē koka zari bija iekrituši elektrības vados. Jelgavas novada Cenu un Valgundes pagastā, Aizkraukles novada Bebru pagastā koks bija uzkritis uz ceļa braucamās daļas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien plkst. 12.10 VUGD saņēma informāciju, ka Pils rajonā Jēkabpilī deg piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva balkons. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka uz balkona dega sadzīves mantas 3 m2 platībā. No dzīvokļa ar glābšanas masku palīdzību izglābti divi cilvēki, kas ugunsgrēkā bija cietuši un nodoti NMPD mediķiem. Savukārt, no zemāku stāvu dzīvokļiem evakuēti trīs cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza plkst. 13.18.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Dobeles novada Augstkalnes pagastā dega salmu smalcinātājs 6 m2 platībā, Tukuma novada Tumes pagastā dega vieglā automašīna un labības rugāji kopumā 54 m2 platībā.

Svētdien Aizkraukles novada Klintaines pagastā dega mopēds 2 m 2 platībā, bet Dobeles novada Penkules pagastā dega labības rugāji 100 m2 platībā. Raudas ielā Tukumā vienstāva neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi un griestu pārsegums 20 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naktī uz svētdienu Bauskas novada Codes pagastā pēc traktora un vieglās automašīnas sadursmes ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca uz brauktuves izlijušo šķidrumu. Tukuma novada Engures pagastā dega divas vieglās automašīnas kopumā 9 m2 platībā.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 302 izsaukumus – 94 uz ugunsgrēku dzēšanu, 152 uz glābšanas darbiem, bet 56 izsaukumi bija maldinājumi.

Ziņu sagatavoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.