“Zemgale/LBTU” uzvar Kontinentālā kausa izcīņas posmā (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LBTU” trešajā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa izcīņas “C” grupas turnīra spēlē ar rezultātu 4:1 (2:0; 0:0; 2:0) pārspēja Slovēnijas “RST Pellet Celje” vienību un ieguva tiesības novembrī turpināt dalību trešajā kārtā “E” grupā Francijas pilsētā Grenoblē.

Turnīra komandas aizvadīja sīvas cīņas un uzvarētāja noteikšana tika atlikta uz pēdējo spēli. Jelgavniekiem bija nepieciešams izcīnīt vienu punktu, lai kļūtu par uzvarētājiem, bet komanda negrasījās apmierināties ar šādu mazumu. Viņā gāja pēc uzvaras un trim punktiem.

Bija labi zināms, ka cīņa nebūs viegla. Varbūt “RST Pellet Celje” hokejisti piekāpās ātrumā, bet viņu meistarīga saspēle un laukuma redzējums varēja sagādāt lielas sarežģītības, jo pie mazākās iespējas viņi māk gūt vārtus.

“Zemgale/LBTU” izdevās gūt ātrus vārtus, kad trešajā minūtē pretinieks aiz vārtiem netika līdzi Gustavam Milleram un kurš atdeva precīzu piespēli Kristiānam Zeltam. Kristiāns no labās malas, šaurā leņķī raidīja ripu pretinieku vārtu šaurā spraugā starp vārtsargu un vārtu stabu – 1:0.

“RST Pellet Celje” negrasījās atkāpties, jo uzvara viņiem arī dotu iespējas kandidēt uz uzvarētāju tiesībām un jau pēc trim minūtēm, kad jelgavnieki spēlēja mazākumā, sloveņu komandā spēlējošais latvietis Mikus Mintautišķis mainīja ripas lidojuma virzienu, izlīdzinot spēles rezultātu – 1:1.

“Zemgale/LBTU” piemeklēja vairākas neveiksmes ar disciplīnas ievērošanu un līdz trešdaļas beigām tika nopelnīti divi noraidījumu, kuros vārtsargam Rihardam Cimermanim kopā ar komandas biedriem nācās sīvi cīnīties par savu vārtu drošību.

Trešdaļas pēdējā minūtē uzbrucējs Daniels Andersons spēja aizskriet ātrā pretuzbrukumā un neskatoties uz viesu aizsarga pūlēm, viņš raidīja ripu Jakoba Brandnera vārtos, atkārtoti izvirzot “Zemgale/LBTU” spēles vadībā – 2:1.

Otrajā trešdaļā jelgavnieki centās izmantot tuvā rezervistu soliņa priekšrocības un vairāk kontrolēja ripu. Tas deva iespējas vairāk uzbrukt un vairāk mest uz vārtiem. Viesi atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem, bet neviena no komandām vārtus neguva.

Trešā trešdaļa solīja smagu cīņu. “RST Pellet Celje” uzreiz uzsāka ar agresīviem uzbrukumiem un viņiem palīdzēja arī jelgavnieku nopelnītais mazākums. “Zemgale/LBTU” spēja izturēt spiedienu un atbildēja ar saviem pretuzbrukumiem.

Trešās trešdaļas otrajā pusē aizsargs Edgars Adrians Kazaks raidīja ripu uz slovēņu vārtiem. Vārtsargs to atsita, bet vārtu priekšā pirmais pie tās nonāca Kevins Strādnieks un ieraidīja to vārtos – 3:1.

Gūtie vārti deva “Zemgale/LBTU” nepieciešamu psiholoģisko pārsvaru un pie tam viesi vēl nopelnīja divus noraidījums pēc kārtas. Otro vairākumu izdevās savā labā ar precīzu aizsarga Mārtiņa Poreja ripas raidījumu no zilās līnijas – 4:1.

Par spēles labāko spēlētāju “Zemgale/LBTU” rindās tika noteikts Roberts Andersons, bet komandas vārtsargs Rihards Cimermanis tika nosaukts par turnīra labāko vārtsargu, ka arī par vērtīgāko spēlētāju.

Izcīnot pirmo vietu “C” grupā, “Zemgale/LBTU” ieguva tiesības turpināt cīņu trešā posma “E” grupā, kur cīnīsies ar Francijas “Bruleurs De Loups”, Kazahstānas “Nomad Astana” un Lielbritānijas “Cardiff Devils”. Ar pēdējiem jelgavnieki jau ir spēlējuši pagājušā sezonā vienā grupā. “E” grupas turnīrs no 17. līdz 19. novembrim notiks Francijas pilsētā Grenoblē.