Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemgales uzņēmēji bez maksas varēs apgūt e-adreses un e- paraksta lietošanas prasmes

Aktualizējot e-adreses lietošanu, kas juridiskām personām no 2023. gada būs obligāta, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) programmas “Dari digitāli” gaitā, sadarbībā ar Zemgales reģiona kompetenču attīstības centru aicina uzņēmējus uz klātienes semināru “2023. gadam gatavs – e-adrese, e-paraksts un e-komercija”. Seminārs notiks 20. aprīlī pulksten 10 Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33, Jelgavā, informē VARAM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās laikā uzņēmējiem būs iespēja gan praktiski darboties un izveidot e-adresi un e-parakstu, gan arī uzzināt, kādas priekšrocības sniedz e-paraksta lietošana, kas tad īsti ir e-adrese un, kāpēc to izmantot saziņā ar valsts un pašvaldību iestādēm, kādus ieguvumus uzņēmumiem piedāvā e-komercija, kādi ir tiešsaistes pircēju tipi un viņu izvēli veicinošie aspekti, kā modelēt iespējamo pirkumu daudzumu un, kādas platformas un izmaksas e-biznesa uzsākšanai izvēlēties.

“Prieks, ka arvien vairāk uzņēmumu izrāda interesi par e-adreses un citu e-risinājumu lietošanu, izvēloties mūsdienīgu un ilgtspējīgu darba vidi. Mēs dzīvojam laikā, kad digitālo prasmju paaugstināšana tieši sekmē ilgtspējīgu Latvijas attīstību un tautsaimniecības konkurētspēju, tātad arī katra konkrētā uzņēmēja konkurētspēju. Digitālās pārmaiņas mūsu dzīvē ir ienākušas ļoti strauji un īsā laika periodā, taču uz palikšanu ilgtermiņā. Kā rāda Covid-19 pandēmijas pieredze, visveiksmīgāk ar izaicinājumiem tiek galā tie, kas visātrāk pielāgojas, tāpēc laikus apgūtas digitālās prasmes un paradumi sniegs būtiskas priekšrocības jebkurā jomā, arī uzņēmējdarbībā,” norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.

“Iedzīvotāju un jo īpaši komersantu interese par drošiem rīkiem darbam digitālā vidē nemitīgi pieaug. Paplašinās gan e-komercijas iespējas, gan arī izpratne par to, kā uzņēmējdarbības attīstībai var palīdzēt tehnoloģijas un mūsdienīgi risinājumi. eParaksts ir komersanta digitālās darba vides rīks, kas noder gan klientu apkalpošanas procesa uzlabošanā, gan drošā darījumu slēgšanā ar partneriem jebkurā pasaules malā,“ norāda VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par semināra tēmām stāstīs un uz uzņēmēju jautājumiem atbildēs VARAM Projektu pārvaldības departamenta Digitālo prasmju veicināšanas projektu nodaļas vadītāja Liene Strazdiņa, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine un digitālās aģentūras “CUBE” Digitālās nodaļas vadītājs Kārlis Smiltens.

Paredzēta arī praktiska darbošanās: semināra apmeklētāji pasākuma laikā varēs izveidot savu e-parakstu un e-adresi. Līdzi jāņem eID karte un tās PIN kodi vai eParaksts mobile, vai personu apliecinošs dokuments un internetbankas piekļuves rīki.

Semināra apmeklējumam lūgums pieteikties līdz 19. aprīlim, zvanot 63012155 vai rakstot uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.