Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemgales uzņēmēji prezentēs savas inovācijas dizaina izstādē Norvēģijā

No 31. augusta līdz 2. septembrim septiņi Zemgales uzņēmēji piedalīsies starptautiskā dizaina, arhitektūras un amatniecības izstādē “Oslo Design Fair” Norvēģijā, lai veicinātu eksportspēju un parādītu savas dizaina inovācijas starptautiski. Dalība izstādē uzņēmējiem iespējama pateicoties Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) EEZ projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” aktivitātēm, informē ZPR eksperte darbā ar uzņēmējiem Sandra Grigorjeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgales reģions izstādē “Oslo Design Fair” būs pārstāvēts ar savu stendu “Zemgale Design,” un tajā darbosies septiņi uzņēmēji no visām sešām ZPR pašvaldībām – Jelgavas valstspilsētas, Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Aizkraukles, Jēkabpils novada.

Jelgavas valstspilsētu izstādē pārstāvēs zīmols “Linen Territory”(SIA SANPO) ar ilgtspējīgu mājas tekstilu un apģērbu. Savukārt Jelgavas novadu reprezentēs divi uzņēmēji: “Purva pasaule”– mākslinieks Atis Luguzs, kurš rada unikālas kūdras skulptūras un SIA “0 Design”- māksliniece Iveta Kokmane ar dizaina lampām no makulatūras masas un ar botānisku reljefu.

SIA “Woodprint” (Skrīveru galdniecība) ar zīmolu “SG Home Decor” izstādē piedalīsies ar cēlkoka mazām mēbelēm un dizaina priekšmetiem pārstāvot Aizkraukles novadu, bet SIA “Event Frame” ar augstas kvalitātes koka rāmjiem mākslas darbu, fotogrāfiju un digitālo displeju ierāmēšanai – Jēkabpils novadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Dobeles novada uz izstādi dosies zīmols “Kambars Varkalis” ar brīnišķiem vara un misiņa kalumu rokdarbiem – “dziedošām” bļodām, pārsteidzoša izpildījuma interjera priekšmetiem, rotām – darinātām pēc senatnes liecībām un mūsdienu stilā. Savukārt Bauskas novadu pārstāvēs keramiķe Laima Grigone ar zīmolu “Laima Ceramics”– porcelāna un akmens traukiem, kas apvieno sevī amatniecības tradīcijas, roku darba filozofiju, unikālu estētiku ar mūsdienīgu dizainu. Trauki, kas ikdienu padara par svētkiem.

Izstādes stends “Zemgale design” būs iekārtots askētiskā pelēkā tonī ar gaišiem izstādes podestiem ar uzņēmēju mākslas darbiem. Kā apmeklētāju acs piesaistītājs stendā atradīsies milzu lampa, ko radījusi I. Kokmane no pārstrādāta papīra. Tā būs unikāla fotovieta, jo izstādes apmeklētājiem būs iespēja gan paslēpties zem lampas lielā kupola, gan uzņemt unikālas fotogrāfijas zem tā.

“Zemgales uzņēmēji, kuri pārstāv dizaina jomu, ir tik dažādi, bet vienlaicīgi tie arī raksturo Zemgales dažādību un bagātību – kūdra, celuloze, koks, māls un dažādās formas, ko šie materiāli mākslinieku rokās ieņēmuši. Katrs no šiem uzņēmumiem pārstāv citu dizaina jomu un unikālus produktus, ar ko zemgalieši varam patiesi lepoties,” pārliecināta ZPR Zemgales Uzņēmējdarbības centra vadītāja Mairita Pauliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes trīs hallēs – arhitektūra, interjers, dārzs dalībniekiem būs iespēja ne tikai parādīt sevi, bet arī redzēt citu dizaineru veikumu, uzzināt nozares tendences un iepazīt skandināvu gaumi.

Dalībai starptautiskajā dizaina izstādē šie uzņēmēji tika izvēlēti pēc ZPR 2022. gada decembra uzsaukuma, kur, pēc pieteikumu izskatīšanas, tika noteikti kā piemērotākie, lai dotos prezentēt Zemgales dizainu uz Oslo. Mērķis dalībai izstādē ir Zemgales uzņēmēju atpazīstamības veicināšana, parādot Zemgales ražošanas iespējas un potenciālu dizaina jomā.

Projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros paredzētas vēl divas dalības starptautiskās nozaru izstādēs, kas norisināsies 2023. un 2024. gadā. Jauna pieteikšanās projekta aktivitātēm Norvēģijā tiks izsludināta jau 2022. gada nogalē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktivitātes Norvēģijā tiek organizētas projekta Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 eiro, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 793 867,70 eiro.

Foto: ZPR publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.