Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Zemgales Ziņas” pēta 7. augusta vētras postījumus: Dažās minūtēs zaudē pajumti

  • SAVUS TUVINIEKUS nelaimē neatstāj vienus Kozlovu saime.
    FOTO: GAITIS GRŪTUPS

Dobeles novada Kroņauce, Bukaiši, Augstkalne, Zelmeņi, Žagare kaimiņos – tās ir vētras un krusas skartās vietas, kur otrdienas vakarā “Zemgales Ziņas” pētīja pirmdien notikušās dabas katastrofas sekas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziņām”, braucot pa vētras un krusas skarto leišmali, vietām likās, ka nekādas katastrofas nav bijis – pie mājas ligzdā rosās stārķis, laukā stāv brūni dzeltens labības “mūris” un gaida savu kūlēju. Turpretī citviet labības stiebri ir ar tukšām vārpām, jo krusa graudus notriekusi zemē. Ceļmalās vienlaidus guļ vēja izgāzti koki, bet ēkām krusas sakapāti šīfera jumti. Laukos mētājas norauta jumta gabali.

Augstkalniešu Inas un Aļģirda Kozlovu ģimene savas lauku mājas “Liepu Lejas” uzbūvēja 2007. gadā. Nu tām atkal nepieciešams pamatīgs remonts, jo ēkai norauts jumts. Slapjas ir arī mēbeles, sienu un grīdas apdare.

Cietusi ir ne vien māja, bet arī apkārtējā ainava. Vētru un krusu ir izturējis Aļģirda būvētās siltumnīcas karkass, taču jaunās siltumnīcas plastikāta plāksnes kopā ar jumta šīferi ir izkaisītas pa plašu apkārtni. Turklāt vētras triektā šīfera šķemba caursitusi traktora degvielas bāku. Lauka vidū ienesta traktora piekabe, pie upes lielajos kokos no kūtsaugšas ierauti salmi, visa tomātu un dārzeņu raža laukā ir pagalam.

Kā Kozlovu ģimene atjaunos īpašumu, lasiet Gaita Grūtupa rakstā 10.augusta “Zemgles Ziņās”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.