Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

ZZS aicina “steidzami intensificēt” darbu pie kūdras izmantošanas tautsaimniecībā

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicina parlamentu lemt par uzdevumu Ministru kabinetam “steidzami intensificēt” darbu, lai veicinātu kūdras kā Latvijas vietējā lēni atjaunojama energoresursa izmantošanu, aģentūru LETA informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ZZS aicinājumā arī mudināts mazināt šķēršļus dārzkopības kūdras ieguvei un izmantošanai tautsaimniecībā.

Partiju apvienības deputāts Viktors Valainis uzsver, ka, ņemot vērā esošo ģeopolitisko situāciju, kūdras kā kurināmā izmantošana apkurei ļautu mazināt Latvijas atkarību no fosilo energoresursu importa no Krievijas, samazinātu energoresursu izmaksas, palielinātu kokmateriālu eksporta iespējas, kā arī radītu pamatu jaunām darbavietām.

Vienlaikus svarīgi ir sekmēt kūdras izmantošanu dārzkopībā, ievērojot apdraudējumu pārtikas nodrošinājumā, norāda politiķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kūdra ir viena no vērtīgajām Latvijas dabas bagātībām, taču pašlaik 95% kūdras tiek eksportēts uz ārzemēm, vērš uzmanību politiķis. “Šī tendence ir jāmaina un jāaktivizē kūdras izmantošana Latvijā gan kā kurināmais materiāls, gan pārtikas audzēšanai,” uzsver Valainis.

ZZS aicina Saeimu uzdot Ministru kabinetam steidzami izvērtēt normatīvo regulējumu un izstrādāt nepieciešamos grozījumus normatīvajos aktos, kas veicinātu kūdras izmantošanu.

Līdztekus Saeimas lēmumprojektam ZZS deputāti sagatavojuši grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz atcelt nodokļa maksājumu par oglekļa dioksīda emisiju, kas rodas, izmantojot kūdru kā kurināmo. Savukārt Enerģētikas likumā ZZS aicina noteikt kūdru par lēni atjaunojamu energoresursu.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.