Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

ZZS atkārtoti rosina uz gadu samazināt akcīzes nodokli degvielai

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un citi opozīcijas deputāti iesnieguši grozījumus likumā “Par akcīzes nodokli”, kas paredz uz gadu samazināt akcīzes nodokli benzīnam un dīzeļdegvielai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmaiņas likumā virza ZZS deputāti Viktors Valainis, Janīna Jalinska, Jānis Dūklavs, Jānis Vucāns, Gundars Daudze, Uldis Augulis, Armands Krauze un Romāns Naudiņš. Tāpat grozījumus parakstījušas deputātes Ramona Petraviča (LPV) un Karina Sprūde (KuK).

Kā informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, grozījumos rosināts par 1000 litriem svinu nesaturoša benzīna, tā aizstājējproduktu un komponentu samazināt akcīzes nodokli no 509 eiro uz 359 eiro. Minētajiem produktiem, ja tie satur svinu, grozījumi paredz, ka akcīzes nodoklis saruktu no 594 eiro uz 444 eiro.

Tāpat opozīcija aicina dīzeļdegvielai (gāzeļļai), tās aizstājējproduktiem un komponentiem akcīzes nodokli samazināt no 414 eiro līdz 264 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Parlamentārieši piedāvā noteikt, ka samazinātās likmes tiktu piemērotas no šī gada 1.oktobra līdz 2023.gada 31.oktobrim.

“Gan iedzīvotāji, gan uzņēmēji saskaras ar dramatiski augstām degvielas cenām. Tas mazina Latvijas tautsaimniecības konkurētspēju un negatīvi ietekmē cilvēku mobilitāti,” situāciju raksturo ZZS valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Armands Krauze.

ZZS atsaucas uz tās rīcībā esošo informāciju, ka vairākas valstis esot lēmušas par akcīzes nodokļa likmju degvielai samazināšanu, lai atbalstītu iedzīvotājus un savus uzņēmējus energokrīzes apstākļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tikmēr Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdība spītīgi izliekas neredzam, kādu postu tās vilcināšanās nodara ekonomikai un ikvienam mūsu cilvēkam,” uzsver Krauze, izsakot cerību, ka Saeima jautājumu par akcīzes samazināšanu “beidzot atrisinās”.

Jau vēstīts, ka Latvijā no 1.jūlija līdz 2023.gada beigām biopiejaukuma pievienošana degvielā nav obligāta, nosaka iepriekš valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos par benzīna un dīzeļdegvielas atbilstības novērtēšanu.

Kā ziņots, valdība un Saeima šonedēļ lems par energoapgādes izmaksu pieauguma kompensēšanas pakotni iedzīvotājiem. Šajā pakotnē iekļauto pasākumu kopējā atbalsta summa plānota lielāka par sākotnēji pieteiktajiem 350 līdz 430 miljoniem eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi regulējumu, kas noteiks detalizētus atbalsta saņemšanas nosacījumus mājsaimniecībām energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai, tostarp sagatavots regulējums arī malku un koksnes briketes apkurē izmantojošo mājsaimniecību atbalstam un pilnveidots atbalsta mehānisms dabasgāzes izmantotājiem.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.