Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina izmantot pašvaldības nodrošinātās dārza atkritumu apsaimniekošanas iespējas

Jelgavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus dārza atkritumus neizmest sadzīves atkritumiem paredzētajos konteineros, bet tos šķirot un nodot atsevišķi. Ja nav iespēju pašiem no dārza atkritumiem veidot kompostu, tad iedzīvotāji un uzņēmumi aicināti izmantot pašvaldību nodrošinātās iespējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novadā kompostēt ir atļauts ar nosacījumu, ja kompostēšana tiek veikta uz savā īpašumā esošas zemes un nerada draudus cilvēku dzīvībai, veselībai un videi, kā arī personu mantai.

Tiem, kuriem nav iespējas veidot piemājas kompostu, pašvaldība atgādina, ka Jelgavas novadā ir izveidoti vairāki zaļo dārza atkritumu savākšanas laukumi, kuros vasaras sezonā no 1. aprīļa līdz 30. oktobrim bez maksas neierobežotā daudzumā iespējams nogādāt dārzeņus un augļu atkritumus, vecus augus, puķes, nopļautu zāli, koku lapas.

Zaļo dārza atkritumu savākšanas laukumi atrodas:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Cenu pagastā, Iecēnos (z.v. ar kad.apz.54440060402)
  • Zaļenieku pagastā “Lodītes” (z.v.ar kad.apz.54960040102)
  • Jaunsvirlaukas pagastā “Jaunzemju lauks” (z.v.ar kad.apz.54560100190)
  • Salgales pagastā “Vētras” (z.v.ar kad.apz. 54780070269)
  • Glūdas pagastā Skolas ielā, Nākotnē (z.v.ar kad.apz. 54520040360)

Iedzīvotāji tiek aicināti būt atbildīgiem un uz savākšanas vietu vest tikai dārza atkritumus, kā arī atkritumus neizmest kopā ar maisiem. Savākšanas punktos iespējams nodot arī koku zarus un krūmus, bet novietojot tos atsevišķi krautnēs.

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz e-pasta adresi dace.grazule@jelgavasnovads.lv vai zvanīt pa tālruņa numuriem +371 63048460; +371 22002558.

Jāpiebilst, ka saskaņā ar Jelgavas novada pašvaldības saistošiem noteikumiem Nr.14 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Jelgavas novada administratīvajā teritorijā” visā Jelgavas novada teritorijā aizliegta atkritumu dedzināšana, t.sk. lapu un augu atlieku dedzināšana.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.