Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina izteikt viedokli par Šķibes pamatskolas nosaukuma maiņu

Ieklausoties akreditācijas komisijas ieteikumos, ka izglītības iestādei būtu nepieciešams nosaukums tās apdzīvotās vietas vārdā, kur skola atrodas, Jelgavas novada pašvaldības Izglītības pārvalde aicina novada iedzīvotājus un īpaši Šķibes pamatskolas skolotājus, vecākus un skolēnus izteikt savu viedokli par skolas nosaukuma maiņu uz “Nākotnes pamatskola”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Edurio aptauja – edurio.com/poll/CUFu8t no 10. līdz 25. oktobrim pieejama arī pašvaldības Facebook kontā “Jelgavas novads”. Tā ir anonīma un tās rezultāti tiks izmantoti tikai apkopotā veidā.

Mainot Šķibes pamatskolas nosaukumu, skola iemantotu vārdu atbilstoši pašreizējās apdzīvotās vietas nosaukumam – Nākotne. Šķibes pamatskola dibināta pirms 134 gadiem – 1889. gadā un tolaik skola savu nosaukumu ieguva, pateicoties vietas nosaukumam – Šķibe. Nu jau daudzus gadu desmitus apdzīvotā vieta Šķibe iekļaujas Dobeles novada pašvaldības administratīvajā teritorijā. Lai nemaldinātu sabiedrību un veicinātu izglītojamo lokālpatriotismu, skolas kolektīvs uzskata, ka ir īstais laiks skolas nosaukumu mainīt un varbūt tam piešķirt simboliski citu jēgu – Nākotnes pamatskola, kas gan atrodas Nākotnes ciemā, Glūdas pagastā, gan pauž uz izaugsmi un perspektīvu vērstu izglītību.

Skolas vadība jautājumu par Šķibes pamatskolas nosaukuma maiņu jau aktualizēja šovasar savas izglītības iestādes Facebook kontā, kur atsaucās 70 respondentu. Bet, lai aptvertu plašāku auditoriju un iedzīvotāju loku, izglītības iestāde un Jelgavas novada pašvaldības Izglītības pārvalde rosina ikvienu interesentu – gan skolas skolotājus, vecākus, skolēnus, gan Glūdas pagasta un ikvienu novada iedzīvotāju izteikt savu viedokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc aptauju rezultātiem, ja vairākums respondentu akceptēs Šķibes pamatskolas nosaukuma maiņu, Izglītības pārvalde virzīs šī jautājuma izskatīšanu Jelgavas novada domē.

Jāpiebilst, ka konceptuāli Izglītības un Zinātnes ministrijai nav iebildumu pret izglītības iestādes nosaukuma maiņu, jo plānotais izglītības iestādes nosaukums “Nākotnes pamatskola” atbilst Izglītības likuma prasībām. Ministrija vērš uzmanību uz to, ka izglītības iestāde ir pašvaldības dibināta iestāde un tikai pašvaldība (dome) var lemt par izglītības iestādes nosaukuma maiņu.

Šķibes pamatskolā mācās 153 izglītojamie no 1. līdz 9. klasei un 100 izglītojamie apgūst pirmsskolas izglītības programmas. Skolā tiek īstenotas septiņas izglītības programmas un piecas no tām bērniem ar speciālajām vajadzībām. “Neformāli skolu jau šobrīd varētu nosaukt par Nākotnes pamatskolu, kā skolu visiem. Iekļaujošā izglītība ir nākotnes izglītības ceļš, un šī skola ir labs piemērs, kā nodrošināt izglītību atbilstoši katra bērna spējām un vajadzībām”, komentē Šķibes pamatskolas direktore Lilija Andrasone.

Foto: Jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.