Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

ASV diplomāts aicina jelgavniekus vairāk palīdzēt ukraiņiem

“ZEMGALES ZIŅU” galvenā redaktore Anita Kantāne un ASV diplomāts Oskars Avila.

Rosinot sadarboties un stiprināt reģionālo laikrakstu lomu sabiedriskajā dzīvē, pagājušajā nedēļā “Zemgales Ziņu” redakcijā viesojās ASV vēstniecības Latvijā preses atašejs Oskars Avila.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kā jums iet un kā neiet? Kā varam sadarboties un palīdzēt?” atklāti jautāja Latvijai draudzīgās lielvalsts diplomāts. Viesi interesēja, vai “Ziņās” ir vieglāk strādāt pēc tam, kad ir notikušas izmaiņas Latvijas likumdošanā, kas atļauj pašvaldībām savus drukātos periodiskos izdevumus izdot tikai reizi mēnesī (agrāk izdeva reizi nedēļā). Atbildot uz šo jautājumu, “Ziņu” galvenā redaktore Anita Kantāne atzina, ka sadarbība ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldību “ir diezgan nekāda”. Taču tūlīt sekoja galvenās redaktores pretjautājums: “Ko tad mēs gribam?” Proti, vai pašvaldības un mediju attiecībām vajadzētu būt ciešām? “Kopumā mums ir ļoti parasta problēma – kur dabūt darbiniekus? Piemēram, es esmu gan žurnāla “Ilustrētā Zinātne”, gan “Zemgales Ziņu” galvenā redaktore. Uz Jelgavu mani uzaicināja laikraksta īpašnieki, jo agrākajai redaktorei Agnesei Leiburgai diemžēl bija radušās veselības problēmas un vajadzēja kādam viņu aizvietot. “Gatavu redaktoru un žurnālistus Latvijā ir ļoti grūti atrast. Jo nav jau noslēpums, ka algas reģionu medijos ir daudz mazākas nekā Rīgā un jaunos speciālistus piesaistīt ir ļoti sarežģīti. Latvijā samazinās iedzīvotāju un arī laikrakstu lasītāju skaits, mainās paradumi, kā cilvēki iegūst informāciju,” teica A.Kantāne.

Viesus interesēja, kā “Zemgales Ziņas” ir pārstāvētas elektroniskajā vidē, kur laikrakstam “Facebook” ir 6,2 tūkstoši sekotāju. Savukārt portāla zz.lv ikdienas apmeklētāju skaits svārstās no pieciem līdz pat 35 tūkstošiem.

ASV diplomātu O.Avilu interesēja, kā Jelgavā klājas Ukrainas kara bēgļiem un kāda ir Jelgavas un brāļu pilsētas Ukrainā Ivanofrankivskas sadarbība. O.Avila piebilda, ka Jelgavai ir sadraudzības pilsēta arī ASV – Kārmela (Indiānas štatā). Sadarbības līgums ar Kārmelu tika noslēgts tikai pirms pusotra mēneša, taču Jelgava jau ir saņēmusi no amerikāņiem dāvinājumu – 14 335 medicīnas apģērba vienības 286 tūkstošu eiro vērtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

O.Avila aicināja jelgavniekus pieteikties ASV vēstniecības izsludinātajam mazo grantu konkursam, kur nevalstiskās organizācijas un pat privātpersonas var saņemt finansējumu līdz 250 tūkstošu ASV dolāru apmērā Ukrainas bēgļu atbalstam Latvijā. O.Avila cer, ka ASV vēstniecībai būs vairāk ar Jelgavu saistītu projektu.

O.Avila par savu vizīti Jelgavā ASV vēstniecības mājaslapā raksta: ”Ļoti novērtēju iespēju tikties ar vietējiem žurnālistiem, lai pārrunātu vēstniecības centienus stiprināt reģionālos medijus caur dažādam apmācību programmām. Reģionālajiem medijiem ir būtiska nozīme, sniedzot iedzīvotājiem uz faktiem balstītu, precīzu informāciju, vienlaikus kliedējot baumas un dezinformāciju.”

Pirms viesošanās Jelgavā ASV diplomāts Bauskā tikās ar Valsts ģimnāzijas jauniešiem un runāja par izglītības apmaiņas programmām, kas sniedz iespēju studēt ASV. “Paldies visiem Jelgavā un Bauskā par patīkamo ciemošanos!” tā diplomāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

O.Avila darbu Latvijā uzsāka 2021. gada vasarā. Pirms tam viņš strādāja ASV vēstniecībās Reikjavikā, Taipejā un Kostarikā. Pirms diplomāta karjeras sākuma O.Avila bija laikraksta “Chicago Tribune” žurnālists un ārvalstu ziņu korespondents.

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.