Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bebri grauž kokus Pasta salā

Redakcija saņēmusi sūdzības no vairākiem lasītājiem par to, ka pašā pilsētas centrā – Pasta salā – četrus lielus kokus ir apgrauzuši bebri. “Pasta salā taču notiek koncerti, atpūšas bērni un jaunieši. Tādi bebru apgrauzti koki ir bīstami apkārtējiem,” uztraucas jelgavnieks Paulis Rēvelis. Viņš bedru uzdarbošanos Pasta salā manījis jau pavasarī. Rakstījis par to sociālajos tīklos, kā arī ziņojis redakcijai. Bebru postījumi pilsētas centrā gan nav nekas īpašs, ja salīdzina ar Rīgu vai Preiļiem, kur arī pilsētas centrā bebri ir kaitējuši kokiem. Tomēr līdz šim Jelgavā tik uzkrītošus šo grauzēju postījumus nemanīja.

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” ziņo, ka pilsētas apstādījumos apgrauztajiem kokiem – trīs vītoliem un gobai – ir aplikti metāla aizsargsieti. Turklāt pašvaldības iestādē sola, ka tiks izvērtēts jautājums par metāla aizsargsietiem citiem kokiem.

Diemžēl izskatās, ka bebru apskādētie koki vairs nebūs dzīvotāji. Lielākā vējā tie var nolūst. Pašvaldības speciālisti pagaidām trīs kokus gan plāno atstāt turpat, kur bija. Pēc lietpratēju domām, tie varētu vēl kalpot bebriem kā piebarojums. Tādējādi tie varētu atstāt neskartus blakus esošos apstādījumus. Bebru nograuzto gobu tomēr ir plānots nozāģēt jau šogad, jo tā atrodas blakus atpūtnieku soliņam.

Bebri aktīvi darbojas visā pilsētas teritorijā, kur vien tuvumā ir ūdens. Pilsētas grāvjos regulāri veido aizsprostojumus (dambjus). Pašvaldības meži, meliorācijas un novadgrāvji regulāri tiek apsekoti un organizēta aizsprostu nojaukšana. Gan šogad, gan arī iepriekšējos gadus bebri aizsprostus ir būvējuši novadgrāvjos Šūmaņu mežā un Siliņu–Viskaļu mežā, Garozas un Mednieku ielas, Lietuvas šosejas pie Romas kroga apkārtnē, Svētes palienes pļavās un citviet. Pilsētā izplatītākā bebru dzīvesvieta ir ap veco lidlauku – Slokas ielā, Nameja ielas un Riekstu ceļa novadgrāvjos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.