Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Būs iespēja saņemt psihoemocionālu atbalstu jautājumos, kas saistīti ar jaunā mācību gada sākšanos

No 29.augusta līdz 4.septembrim norisināsies ikgadējā kampaņa “Atpakaļ uz skolu!”, kuras laikā bērni, pusaudži, vecāki un pedagogi varēs zvanīt un saņemt psihoemocionālu atbalstu jautājumos, kas saistīti ar bērniem un jaunā mācību gada sākšanos, informēja kampaņas rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Anda Sauļūna, skolas gaitu sākšana vai atsākšana vienmēr raisa dažādas emocijas gan pašiem bērniem, gan vecākiem un pedagogiem. Tieši tādēļ esot svarīgi runāt par to, kas bērnus satrauc, svarīgi atbalstīt, meklēt risinājumus, lai spēcinātu bērna iekšējo resursu sajūtu un palīdzētu skolas vidē justies labi.

“Skolas gaitu uzsākšana vai atsākšana vienmēr raisa dažādas emocijas gan pašiem bērniem, gan vecākiem un pedagogiem. Tas var būt gan patīkams satraukums un interese, gan bažas vai bailes, ja iepriekšējais mācību gads bijis izaicinājumu pilns un bērnam atstājis rūgtu pēcgaršu. Tieši tādēļ ir svarīgi runāt par to, kas bērnus satrauc, svarīgi atbalstīt, meklēt risinājumus, lai spēcinātu bērna iekšējo resursu sajūtu un palīdzētu skolas vidē justies labi,” norāda VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Anda Sauļūna.

Lai jaunā mācību gada sākums būtu pēc iespējas vieglāks, uzticības tālruņa konsultanti sniegs psiholoģisku un informatīvu atbalstu ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem, kuru jautājumi saistīti ar bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katru gadu uzticības tālrunis saņem lielu skaitu zvanu no pieaugušajiem – vecākiem, likumiskajiem pārstāvjiem, pedagogiem, kuriem ir jautājumi vai bažas saistībā ar 1.septembra tuvošanos un bērna gaitām skolā.

Uzticības tālrunis “116111” ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti. Darbadienās no pulksten 12 līdz 20 ar Uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties arī, izmantojot tiešsaistes konsultācijas – čata logs meklējams mājaslapā www.uzticibastalrunis.lv vai bezmaksas mobilajā lietotnē “Uzticības tālrunis”, vai arī vēršoties pēc palīdzības e-pastā – uzticibaspasts116111@bti.gov.lv.

Foto: bti.gov.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.