Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles muzejs saņem akreditāciju turpmākajiem pieciem gadiem

Latvijas Republikas Kultūras ministrija atzinīgi novērtējusi Dobeles novada muzeja darbu, piešķirot muzejam akreditāciju turpmākajiem pieciem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Republikas Muzeju likums nosaka, ka valsts un pašvaldību muzejiem ir jāveic akreditācija. Tas ir  muzeju darbības izvērtēšanas process, kura rezultātā muzejam uz noteiktu laiku tiek piešķirts valsts atzīta jeb akreditēta muzeja statuss. Tā tiek veikta, lai nodrošinātu kvalitatīvu, profesionālu, uz sabiedrības interesēm un vajadzībām orientētu muzeju darbību.

Dobeles muzeja direktore Baiba Golubeva norāda, ka akreditācijas process ilga vairāku mēnešu garumā un novembrī ir saņemts atzinums. Visu gadu ticis strādāts pie jaunas muzeja darbības stratēģijas un citiem plānošanas un attīstības dokumentiem. Akreditācija ļāva izvērtēt līdzšinējo muzeja darbību, kā arī noteikt prioritātes turpmākajiem pieciem gadiem, kā arī izveidot iestādes attīstības vīziju.

“”Dobeles novada muzejs ir novada vēstures, identitātes un pamatvērtību nesējs un sargātājs, kas atspoguļo novada vērtības un attieksmi pret savu pagātni un tagadni,” ar lepnumu teic B.Golubeva

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa paskaidro, ka muzejs pārskata periodā piedzīvojis izaugsmi –  nākusi klāt filiāle Dobeles Pils. Šobrīd muzejs atrodas divās krasi atšķirīgās ēkās Dobeles pilsētā –  gan 1975. gadā celtā bijušajā poliklīnikas ēkā, gan  restaurētajā un pārbūvētajā Dobeles Livonijas ordeņa pils kapelā.

Muzeja nākotnes vīzija ir attīstīties par mūsdienīgu Dobeles novada pētniecisko un kultūrizglītojošo centru. Muzeja filiālei Dobeles Pils ir jākļūst par nacionālas nozīmes kultūras centru, Dobeles novada kultūrvēsturisko vērtību un vēstures atpazīstamības zīmi. 

B.Golubeva uzsver: “Priecē, ka ir izdevies pilī radīt stabilu kultūras un tūrisma piedāvājumu. Pils ir Dobeles novada  viens no  galvenajiem tūrisma objektiem un vietas attīstībai ir jāturpinās. Muzeja galvenā prioritāte turpmākajos piecos gados ir darbs pie jaunas pamatekspozīcijas izveides  muzeja telpās. Darbs un plāni ir daudz, bet kopā ar labiem, zinošiem kolēģiem, domāju – mums viss izdosies. Pateicos par darbu kolēģiem.  Izsaku pateicību Dobeles novada pašvaldībai un Dobeles novada Kultūras pārvaldei par atbalstu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Inga Alle

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.