Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ēdināšanas pakalpojumu apmaksai skolā jāpiesakās līdz 15. augustam; pabalstam individuālo mācību piederumu iegādei – līdz 30. septembrim

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) pieņem iesniegumus pabalstiem ēdināšanas pakalpojuma apmaksai vispārējās izglītības iestādēs, profesionālās ievirzes izglītības programmas dalības maksas segšanai, kā arī pabalstiem individuālo mācību piederumu iegādei skolēniem no trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes. Lai atbalstu ēdināšanai saņemtu jau septembrī, iesniegums par pabalsta pieprasīšanu jāiesniedz līdz 15. augustam, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro JSLP vadītājas vietniece pamatdarbības jautājumos Jeļena Laškova, pabalstu ēdināšanas pakalpojuma apmaksai mācību gadā vispārējās izglītības iestādē piešķir par faktiski saņemto ēdināšanas pakalpojumu 100 procentu apmērā bērniem no trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes, daudzbērnu ģimeņu bērniem, kā arī audžuģimeņu bērniem. Savukārt bērniem no daudzbērnu ģimenēm, kuri apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu, pabalstu piešķir līdz 70 eiro mēnesī.

Pabalstu ēdināšanas pakalpojuma apmaksai izglītojamam no trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes piešķir ar to mēnesi, kurā pieņemts lēmums par pabalsta piešķiršanu un trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusa noteikšanu. Pabalstu par faktiski saņemto ēdināšanas pakalpojumu pārskaita ēdināšanas pakalpojuma sniedzējam.

Savukārt pabalstu profesionālās ievirzes izglītības programmas dalības maksas segšanai, nepārsniedzot 15 eiro mēnesī, piešķir kārtējā mācību gadā izglītojamajam no trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības, no daudzbērnu ģimenes, kā arī audžuģimeņu bērniem, kuri apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu, izņemot bērnus, kuri ir atbrīvoti no dalības maksas saskaņā ar citiem normatīvajiem aktiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pabalstu individuālo mācību piederumu iegādei piešķir skolēniem no trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes, kā arī audžuģimeņu bērniem, kuri mācās vispārējā izglītības iestādē, ja pabalsts ir pieprasīts laikā no 1. jūlija līdz 30. septembrim:

  • vispārējās izglītības iestādes klātienes izglītojamajam 70 eiro apmērā;
  • izglītojamajam, kurš apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu, 35 eiro apmērā.

Lai saņemtu pabalstu:

  • daudzbērnu ģimenēm jāiesniedz iesniegums (palīdzības saņemšanai bez ienākumu izvērtēšanas daudzbērnu ģimenēm) – veidlapa Nr.1-10/3.19;
  • trūcīgām vai maznodrošinātām ģimenēm jāiesniedz iesniegums (iesniedzot iztikas līdzekļu deklarāciju) – veidlapa Nr.1-10/3.9;
  • audžuģimenēm jāiesniedz iesniegums (palīdzības saņemšanai bez ienākumu izvērtēšanas) – veidlapa Nr.1-10/3.12.

Pabalstu ēdināšanas pakalpojuma apmaksai 20 procentu apmērā no cenas var saņemt ikviens Jelgavā deklarēts 5.–6. klases skolēns, kurš mācās Jelgavas pašvaldības dibinātā vispārējās izglītības iestādē. Lai saņemtu pabalstu, jāiesniedz iesniegums (palīdzības saņemšanai bez ienākumu izvērtēšanas 5.–6. klases skolēniem) – veidlapa Nr.1-10/3.18.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pabalstu pieprasītājiem jāvēršas JSLP Pulkveža O.Kalpaka ielā 9, 115. kabinetā. Papildu informācija – pa tālruni 63048914, 63007224.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.