Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Iepazīstina ar jaunās Sensorās istabas lietošanu un iespējām

Lai izglītotu, kā darboties ar klientiem jaunajā sensorajā istabā Dienas aprūpes centrā “Solis”, kas iekārtota projekta “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras attīstība Dobeles novadā” (Nr. 9.3.1.1/18/I/014) īstenošanas gaitā, SIA “REHAVITA” pārstāvis Armands Rūmnieks speciālistiem stāstīja gan par jauno šeit izvietoto iekārtu pielietojumu, gan sensoro istabu nozīmi kopumā. Sensorā istaba ir viens no dienas centra jauninājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sensorā istaba ir vieta relaksācijai, stresa mazinājumam un atpūtai. Maņu kairinājumi ir dažāda veida, bet tie visi ir viens mērķis – palīdzēt atrast personīgo harmoniju un harmoniju ar apkārtējo vidi, lai atjaunotu emocionālo līdzsvaru, stiprinātu nervu sistēmu. Atkarībā no mērķiem un sesiju metodikas , sensorā istaba aprīkota ar dažādu ierīču moduļiem un gaismas mūzikas pavadījumā, aromātisko sensoru, masāžas un interaktīvu aprīkojumu.

Multisensorā telpa nodrošina gan atpūtu un miera atgūšanu, gan jaunas pieredzes izzināšanas atmosfēru un drošības un uzticēšanās sajūtu, kura ir nepieciešama emociju izjušanai un apzināšanai. Tā ir multisensora vai daudzu maņu telpa, iekārtota redzes, dzirdes, taustes, ožas un garšas sajūtu aktivizēšanai, kur ir pārdomāti sakārtota vide, lai sniegtu pacientam – bērnam vai pieaugušajam aktīvu un pasīvu, un specifisku sensoro stimulāciju, ar kopējo mērķi saglabāt vai palielināt pacienta labu pašsajūtu un funkcionēšanu.

Projekta “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras attīstība Dobeles novadā” īstenošanas gaitā paplašināts pakalpojums “Dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem” paplašināšanas – labiekārtotas 15 esošās un izveidotas 20 jaunas vietas Brīvības ielā 11 Dobelē – pabeigta telpu pārbūve, pakāpeniski notiek aprīkojuma un mēbeļu iegāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Dobeles novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.