Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā ielu tirdzniecības atļaujas 2023. gadam var izņemt pēc iepriekšēja pieraksta

Trešdien un ceturtdien, 16. un 17. novembrī, zvanot pa tālruni 63023845, varēs iepriekš pieteikties atļaujas noformēšanai ielu tirdzniecībai pašvaldības iekārtotajās ielu tirdzniecības vietās 2023. gadam, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atļaujas ielu tirdzniecībai pašvaldības iekārtotajās ielu tirdzniecības vietās 2023. gadam Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība” sāks izsniegt no 21. novembra darba dienās no pulksten 8.30 līdz 12.

Lai saņemtu atļauju ielu tirdzniecībai pašvaldības iekārtotā ielu tirdzniecības vietā, tirgotājam jāiesniedz iesniegums iestādē Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 16A, 3. kabinetā.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2010. gada 12. maija noteikumu Nr.440 “Noteikumi par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību” 15.6.1 apakšpunktu jāiesniedz tirdzniecības dalībnieka apliecinājums par Valsts ieņēmumu dienestā reģistrētas nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektroniskās ierīces vai iekārtas tehniskās pases vai Valsts ieņēmumu dienestā reģistrētu kvīšu esību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fiziskās personas, kuras reģistrējušas saimniecisko darbību atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem, iesniegumam pievieno saimnieciskās darbības veicēja apliecības kopiju un juridiskās personas reģistrācijas apliecības kopiju. Noformējot atļauju, iesniedzējam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Tirgotājam arī jāsamaksā pašvaldības nodeva par ielu tirdzniecību publiskās vietās. Nodevas apmērs noteikts Jelgavas domes 2007. gada 28. decembra saistošo noteikumu Nr.185 “Par Jelgavas pilsētas pašvaldības nodevām” IV. nodaļas 12. punktā. Nodevas likme par tirgošanos ar pašu ražoto lauksaimniecības produkciju un pašu izgatavotiem amatniecības darinājumiem ir 0,43 eiro dienā, 2,13 eiro nedēļā vai 7,11 eiro mēnesī.

Brīvdienās un svētku dienās atļaujas neizsniedz. Tādēļ tirgotājiem, kuri vēlas tirgoties brīvdienās un svētku dienās, atļaujas jāizņem laicīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iekārtoto ielu tirdzniecības vietu sarakstu un ielu tirdzniecību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem pilsētā var iepazīties iestādes mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv, sadaļā “Pakalpojumi”, “Atļaujas ielu tirdzniecībai”.

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.