Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā oktobra vidū notiks diskusija par labbūtības stiprināšanu lauku telpā

Jelgavā 18.oktobrī notiks diskusija “Kā stiprināt labbūtību lauku telpā?”, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LLKC pārstāvji norāda, ka viens no Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģiskā plāna uzdevumiem ir stiprināt labbūtību lauku telpā, tādēļ diskusijas mērķis ir pārrunāt, kādi ir labbūtības elementi, kas ļautu mazināt atšķirības starp lauku un pilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Pasākumā piedalīsies zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa(JV), labklājības ministrs Uldis Augulis (LM), kā arī Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

Tāpat diskusijā par dzīves kvalitātes indikatoriem pašpietiekamai dzīvei laukos un līdzsvarotai Latvijas lauku attīstībai diskutēs Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) pētniece Ieva Leimane, “Baltic Studies Centre” pētnieks Miķelis Grīviņš, Alsungas viedā ciema informācijas tehnoloģiju (IT) projektu izstrādātājs Kristaps Vītoliņš, Latvijas Kokrūpniecības padomes priekšsēdētājs Māris Peilāns, Valsts kontroles revidente Ilze Vilka, Latvijas Finanšu nozares asociācijas kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētājs Ainars Balcers, “Latvijas valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis un Nacionālā starpnozaru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LLKC piebilst, ka pasākumā būs iespēja uzzināt arī par Austrijas Štīrijas provinces pieredzi attīstības plānošanā rūpnieciskajā ciemā. Par to stāstīs ciema mērs Fricis Pihlers. Savukārt Siguldas novada domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa iepazīstinās ar Gaujas Nacionālā parka attīstības plāniem.

Diskusija notiks 18.oktobrī plkst.10 notiks “Latvijas valsts mežu” Zemgales centrā Jelgavā, Loka maģistrālē. Pasākumam varēs sekot līdzi arī tiešsaistē mājaslapā “www.laukutikls.lv” un LLKC “Facebook” kontā.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijā. Tā mērķis ir, apzinoties atbildību par lauku vidi, veicināt lauku labklājību, nodrošinot klientiem pieejamību zināšanām, konsultācijām un citiem ar nozari saistītiem pakalpojumiem.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.